Kilo Verebilmeniz İçin En İyi Android Uygulamaları

Her pazartesi rejime başlayıp salı günü bitirenlerdenseniz, kilo vermek istiyor fakat motivasyonunuzu yüksek tutamıyorsanız veya nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, teknoloji sizin de yardımınıza koşuyor.

Kilo vermek gerçekten zorlu bir süreç. Şimdi özellikle yaz da gelirken hepimizin etekleri tutuşuyor. Fakat kısa sürede kilo vermeye çalışmak aslında hiç de iyi bir şey değil. Artık bütün diyetisyenlerin ve doktorların önerisini hepimiz biliyoruz: uzun zamanda azar azar kilo vermek demek doğru ve sağlıklı kilo vermek demek. Fakat buna ne vaktimiz var ne de sabrımız. Oysa nereden başlayacağınızı ve atmanız gereken adımları bilirseniz aslında bu o kadar da zor değil. Çünkü  hepimiz biliyoruz ki kısa sürede verilen kilolar daha da kısa sürede geri alınıyor. Bu yüzden aslında en önemli şey sağlıklı beslenmek ve doğru şekilde kilo vermek.

Hayatın her alanında olduğu gibi artık sağlık ve kilo verme alanında da teknolojiden faydalanmanız mümkün. Size yardımcı olacak doğru uygulamaları seçerseniz çok daha uzun süre motivasyonunuzu yüksek tutabilirsiniz. Biz de bu yüzden bugün Android için en iyi kilo verme uygulamalarını derledik.

Hedef Belirleme

Kilo vermek için öncelikli olarak yapmanız gereken şey hedefinizi belirlemek. Fakat burada en önemli olan nokta gerçekçi hedefler belirlemek diyebilirim. Yani örneğin 1 ayda 10 kilo vermek gibi hedefler koyarsanız bunun geri tepeceğinden emin olabilirsiniz. Günümüzde diyetisyenlerin önerdiği sağlıklı bir şekilde kilo vermek için haftalık olarak koyabileceğiniz en yüksek hedef 1 kg. Yani örneğin 15 kilo vermek istiyorsanız diyet planınızı 15 hafta olacak şekilde ayarlamanız gerekiyor. Bu sayede hem hızlı kilo vermenin önüne geçmiş oluyorsunuz hem de önünüzü görebildiğiniz ve bir planınız olduğu için çok daha motivasyonlu bir şekilde başlayabiliyorsunuz.

MyFitnessPal

Diyet yaparken kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan birisi MyFitnessPal. Android cihazlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bu uygulama ile hedefinizi belirleyerek işe koyulabilirsiniz.

myfitnesspal

Uygulama kapsamlı özellikleri ile dikkat çekiyor diyebilirim. Hedefinizi belirledikten sonra günlük olarak kalori alımınızı takip edebiliyor, günlük olarak kilonuzu takip edebiliyor ve hedefinize ne kadar kaldığını görebiliyorsunuz.

Uygulama sadece bununla sınırlı değil, içerisinde diyetinize faydalı egzersizler de var. Ayrıca günlük olarak kalori ihtiyacınıza göre yiyeceğiniz yiyecekleri seçmenize de yardımcı olduğunu söyleyebilirim.

1 2 3Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu