Kredi Kartı Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açılır?

Yeni bir Apple cihazı aldık ve tüm nimetlerinden yararlanabilmek için bir Apple kimliği oluşturmamız gerekiyor. Kredi Kartı Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açılır?

Apple kullanıcıları ve teknoloji marketlerde çalışanlar da dahil olmak üzere birçok kişi, Apple kimliği alırken kredi kartı kullanmak istemiyor. Çoğumuz paralı uygulama almayacaksak veya internette kredi kartı numaralarımızı vermeye güvenemiyorsak, sadece ücretsiz uygulamalar için kimlik almak istiyoruz.

Kredi Kartı Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açılır?

Bu yazımızda kredi kartı vermeden Apple kimliği nasıl alınır anlatacağız.

 1- Cihaz sıfır cihaz ise, kurulum ekranında Apple kimliği istenilen yere kadar gelinir, buradan “Bu adımı atla” seçeneği tıklanır. Burası önemli çünkü bu adımda kimlik oluşturursanız size kredi kartı bilgilerinizi soracaktır. Kredi kartı seçeneklerinde hiçbiri seçeneği çıkmayacaktır.

Kredi Kartı Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açılır-1(www.TeknolojiDolabi.com)

2 – Bu adımdan sonraki tüm aşamalar geçilerek ana sayfaya gelinir. Bundan sonraki adımlar, yeni kurulum yapılan veya daha önce kurulumu yapılmış fakat Apple kimliği alınmamış tüm cihazlar için geçerlidir.

3- Ana sayfaya geldikten sonra, Apple Store’u açıyoruz ve herhangi bir ücretsiz uygulamayı indirmek için tıklıyoruz. Burası önemli çünkü indireceğimiz öğenin ücretsiz olması gerekiyor

Kredi Kartı Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açılır-2(www.TeknolojiDolabi.com)

4- Daha sonra karşımıza ya kimliğimizi girmemiz ya da yeni bir Apple kimliği oluşturmamız istenecektir. Burada tabii ki yeni bir hesap oluştur seçeneğine tıklıyoruz.

5- Karşımıza çıkan sayfadakileri bilgileri dolduruyoruz ve “Fatura Bilgileri” kısmından artık hiçbiri seçeneği çıktığı için bunu seçiyoruz.

Kredi Kartı Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açılır-3(www.TeknolojiDolabi.com)

6- Diğer bilgileri de girdikten sonra artık kredi kartı vermeden bir Apple kimliği sahibi oluyorsunuz.

Apple Müzik Servisine Kredi Kartsız Nasıl Üye Olunur ?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu