Mac’te WiFi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Mac’te WiFi Şifresi Nasıl Öğrenilir

Mac’te WiFi Şifresi Nasıl Öğrenilir? Anahtar Zinciri Erişimi’ni (Keychain) çalıştırarark MAC’de kayıtlı kablosuz bağlantı parolasını öğrenebilirsiniz.

MacOS için “Anahtar Zinciri Erişimi“, uzun zamandır çok kullanışlı bir şifre yönetim sistemi olmuştur. Uygulamalar, sunucular ve web siteleri için tüm şifrelerinizi depolar. Ayrıca, banka hesapları için kredi kartı numaranızı veya kişisel kimlik bilgilerinizi de saklayabilirsiniz. Bu nedenle, şifre veya önemli bilgileri unuttuysanız, bu kullanışlı şifre yöneticisini ayarlayarak karmaşadan kurtulabilirsiniz.

Eğer Mac OS işletim sistemi kullanan bir bilgisayarınız varsa, aşağıdaki yönergeleri uygulayarak wifi şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Mac’te WiFi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

1 – Mac OS üzerinden CMD + Space tuşlarına basın, çıkan Spotlight arama kısmına “keychain” veya “anahtar” yazarak “Anahtar Zinciri Erişimi” (Keychain Access) sayfasını açın.

Mac’te WiFi Şifresi Nasıl Öğrenilir

2 –  Kenar çubuğunda, Sistem‘e tıklayın ve Parolalar‘ı seçin.

3 –  Bir sonraki adımda, söz konusu WiFi ağına çift tıklamanız gerekiyor.

4 – Şifrenizi görmek için Parolayı Göster (Show Password) yazısının yanındaki kutucuğu işaretlemeniz gerekecektir.

5 –  Sonra, yönetici şifrenizi girmeniz gerekiyor.

6 – Artık, Şifreyi Göster’in hemen yanındaki metin kutusuna Wi-Fi şifresi görünecektir.

Bu işlem sayesinde artık unuttuğunuz hiç bir parolanız kalmayacak.


Windows 10 bilgisayar ile bağlandığınız WiFi şifresini unutabilirsiniz. Daha önceden bağlı olduğunuz kablosuz bağlantı şifresini değiştirmek veya bulmanız gerekebilir. Windows 10 Denetim Masası aracılığıyla veya komut istemi kullanarak bunu WiFi şifresini öğrenmek mümkündür. Peki Windows 10’da WiFi Şifresi Nasıl Görüntülenir?

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol