1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır ?

Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır ?

Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır

Windows 10 ile beraber önyüklü olarak gelen Edge tarayıcısını beğenmediyseniz Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır, Edge nasıl devre dışı bırakılır yazımızda anlatacağız.

Micsofot Edge’de eklenti desteği bulunmuyor, dolayısı ile performans olarak iyi bir tarayıcı olsa dahi bu özelliğinden dolayı pek tercih edilmiyor. Sizde artık Microfot edge’yi kullanmıyor ve sisteminizden Microsoft Edge kaldırmak istiyorsanız yazımızda anlatacağımız adımları uygulamayarak Microsoft Edge’yi devre dışı bırakabilirsiniz.

Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır ?

Edge tarayıcısı sisteme gömülü olarak geldiği için program ekle/kaldırdan silmek mümkün değil. Yazımızda bulacağınız ve anlatımını yaptığımız çok küçük bir komut ile Microsft Edge’yi kaldırabilirsiniz.

Öncelikle Microsoft Edge’yi kaldırmanızı sağlayacak olan çok küçük boyutlu yazılımı buradan indirin.

Uygulama sıkıştırılmış olarak .rar uzantılı inecek. Rarlı dosyayı klasöre çıkartın ve “Uninstall Edge”yi sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır” diyin.

Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır

Uygulama komut penceresinde ve edge kaldırma işlemini yapacaktır. İşlem bittiğinde herhangi bir tuşa basarak Microsoft Edge kaldırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır

İBilgisayarı yeniden başlatın.

Eğer daha önce Edgenin bulunduğu başlat çubuğunda boşluk gözükürse bunu ose ile sağ tıklayarak görev çubuğundan kaldırın.

Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır

Yorum Yap

] }

Yorum Yap