Periscope’da Yorumlar Nasıl Gizlenir ?

Periscope’da Yorumlar Nasıl Gizlenir ?

Periscope’da Yorumlar Nasıl Gizlenir ? Periscopeda sohbet mesajları nasıl engellenir ? Periscopeda yorumlar nasıl kapatılır ?

Periscope son derece popüler bir uygulama. Periscope uygulaması gün geçtikçe kullanıcı sayısını arttırmakta ve kullanıcı sayılarının artması ile bir takım sorunları, kullanıcılar çözmek istiyor. Canlı yayın yapan bazı kullanıcılar yorum yazılmasını istemiyor çünkü yorumların bir çoğu küfür olabiliyor ve yayıncı küfürden hoşlanmıyor.

Periscope nedir?

Periscope uygulaması, Twitter’ın geliştirdiği bir canlı yayın uygulamasıdır.Kullanıcılar, herkese açık bir şekilde canlı yayın yaparak o anki yaşadıklarını paylaşmayı amaçlıyor. İzleyiciler ise, yayıncıyla yorum yaparak iletişime geçebiliyor ve izledikleri yayını arkadaşlarıyla paylaşabiliyorlar.

Periscope’da Yorumlar Nasıl Gizlenir ?

Yapacağınız bu işlem sadece anlık olarak girilen yayında işleme alınmakta olup girilen her yayında aynı işlemleri tekrarlanması gerektiğini başta dile getirmek istiyoruz

Periscope uygulamasında canlı yayın yapan kullanıcının isminin alt sağ kısmında 3 noktalı menü butonu yer almakta, bu işarete dokununuz.

Üç noktalı bölüme giren izleyenler “Yayını Paylaş” ve “Sohbeti Gizle” seçenekleri ile karşılaşırlar. Sonrasında ” Sohbeti gizle ” seçeneğine dokununuz.

Periscope’da Yorumlar Nasıl Gizlenir ?

O yayını yapan kişiye giden tüm yorumlar engellenmiş olur. Periscope yorumları gizleme işlemi bu kadar.

Girilen her yayında bu işlemlerin tekrarlanması gerektiğini unutmayın.

#Periscope Canlı Yayını Nasıl Yapılır ?

Periscope Yorum Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Periscope‘ta belli bir kullanıcı kitlesi yorum yaptığı zaman geriye kalan kullanıcılar yorum yapamıyor. Yani daha anlaşılır şekilde rakamları kullanarak ifade edersek, bir yayına aynı anda 50 kişi yorum yapabiliyorsa, 51. kişi yayına katıldığı zaman “Broadcast Too Full” mesajı ile karşılaşıyor.

Periscope yorum sorunundan kurtulmak için yapmanız gereken ise yorum yapabilme özelliği açılana kadar, yayını kapatıp açmak.

Yayını kapatıp tekrar açtığınızda, eğer az sayıda kullanıcı yorum yapıyorsa, sizin de yorum yapma özelliğiniz aktif oluyor.

Fakat binlerce izleyicisi olan Periscope yayınlarında bunu yapmak, çok sık yaşanmasa da 15-20 defa yayını tekrar açmanızı gerektirebiliyor.

#Periscope’da kişi Nasıl engellenir ?  /  #Periscope’ta Kişi engeli Nasıl Kaldırılır?

Ayrıca bu ve bunun gibi bir çok periscope ipucunu Periscope Hakkında 10 Pratik Bilgi yazımızda bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

24 yorum

  1. Telefonumda bir kaç sorunum vardı teknolojidolabi.com sitesi sayesinde bu sorunlardan kurtuldum Teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM