• DOLAR
  3,5224
  % -0,09
 • EURO
  4,1480
  % 0,27
 • ALTIN
  145,4239
  % -0,26
 • BIST
  107.202
  % 0,35

Microsoft Hesabı E-Posta Adresini Değiştirme

Microsoft Hesabı E-Posta Adresini Değiştirme

Microsoft hesabınıza ait e-posta adresinizi artık kullanmak istemiyorsunuz ve yeni bir e-posta adresi ile değiştirmek mi istiyorsunuz ? Microsoft Hesabı E-Posta Adresini Değiştirme yazımızda bu konuyu işledik üstelik değişitrme ile  bütün bilgileriniz ve ayarlarınız silinmiyor.

Microsoft hesabınıza bir diğer ad ekleme adımını kullanarak farklı bir e-posta hesabı ekleyebilir ve kullandığınız hesap için geçerli olan e-posta adresini bu yeni hesabınız olarak tanımlarsınız. Böylece bütün ayarlarınız ve bilgileriniz silinmeden sadece e-posta adresini değiştirmiş olursunuz.

E-Posta Adresini Değiştirme

Microsoft hesabınızda çevrimiçi oturum açmak için kullandığınız e-posta adresini veya telefon numarasını değiştirme

1. Adım: Yeni bir e-posta adresi ya da telefon numarası ekleme

 1. Microsoft hesabınızda oturum açın.
 2. Sayfanın en üstünden Bilgileriniz‘i seçin.
 3. Oturum açma e-postanızı veya telefon numaranızı yönetin‘i seçin.
 4. Hesabınızda güvenlik bilgileri olarak listelenen e-posta adresi ya da telefon numarasına gönderdiğimiz bir kodu girmeniz istenebilir. Bu, talebin sizin tarafınızdan yapılmış olduğunu bilmemizi sağlar.
 5. E-posta adresi ekle‘yi veya Telefon numarası ekle‘yi seçin.
 6. E-posta adresi ekle‘yi seçtiyseniz bu adımları izleyin. Aksi takdirde, 7. adıma giderek bir telefon numarası ekleyin.
  1. Yeni bir e-posta adresi oluşturup bu adresi kullanmak istiyorsanız Yeni bir e-posta adresi oluşturup bunu diğer ad olarak ekleyin‘i seçin ve yönergeleri takip edin.
  2. Kullanmak istediğiniz Microsoft dışı bir e-posta adresiniz varsa (bir @gmail.com veya @yahoo.com e-posta adresi gibi), Microsoft hesabı diğer adı olarak var olan bir e-posta adresini ekleyin‘i seçin ve Diğer ad ekle‘ye tıklayın.
   • Var olan bir e-posta adresini eklediğinizde, hesabın size ait olduğunu doğrulamanız gerekir. Eklediğiniz diğer adların sağ tarafındaki Doğrula seçeneğine tıklayın. Onay almak için bu e-posta adreslerine bir mesaj gönderilecektir.
   • Doğrulama e-postasını aldığınızda, hesabın size ait olduğunu doğrulamak için verilen bağlantıya tıklayın.
   • Not Girdiğiniz e-posta adresi zaten Microsoft hesabı diğer adı olarak kullanılan bir adres olamaz.
 1. Telefon numarası ekle‘yi seçtiyseniz bu adımları izleyin:
  1. Listeden ülkenizi seçin.
  2. Kullanmak istediğiniz telefon numarasını girip İleri‘yi seçin.
  3. Yeni bir telefon numarası eklediğinizde, numarayı doğrulamak için numaraya bir SMS mesajı göndeririz. SMS mesajındaki kodu girip İleri‘yi seçin.

2. Adım: Yeni e-posta adresini birincil diğer adınız olarak ayarlama – E-Posta Adresini Değiştirme

Yeni e-posta adresi eklerseniz, bu adresi tüm cihaz ve hizmetlerde oturum açtığınızda birincil diğer adınız olarak görüntülenmesi için ayarlamanız gerekir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Hesap diğer adlarınızı yönetme sayfasındaki Hesap diğer adı bölümünde, birincil olarak kullanmak istediğiniz e-posta adresinin altında Birincil yap‘ı seçin.

Not Yalnızca e-posta adresleri birincil diğer ad olarak kullanılabilir.

3. Adım: Artık kullanmak istemediğiniz eski e-posta adresini kaldırma

Artık kullanmadığınız bir e-posta adresini kaldırmak için Hesap diğer adlarını yönetme sayfasında söz konusu diğer adın yanında Kaldır‘ı seçin ve sağlanan yönergeleri izleyin.

Not E-posta adresinizin tüm Microsoft hizmetleriniz için geçerli olması 48 saat sürebilir. Kinect sensörünüzü kullanarak Xbox One konsolunuzda Microsoft hesabınızın oturumunu açıyorsanız geçici olarak bir oyun kumandası ile oturum açmanız istenebilir. 2 günün ardından hala elle oturum açmanız isteniyorsa profilinizi konsoldan silmeyi ve ardından yeniden eklemeyi deneyin.

Oturum açmak için, diğer ad olarak listelediğiniz herhangi bir e-posta adresini veya telefon numarasını kullanabilirsiniz. Hesabınızın ele geçirilmesini zorlaştırmak için oturum açma tercihlerinizi, oturum açarken kullanılmasını istemediğiniz tüm diğer adları kapatacak şekilde değiştirin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

 • ÇOK OKUNAN


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.