Nedir, Nasıl Yapılır

MOBI Dosyası Nasıl Açılır ?

.mobi uzantılı bir dosyanız var ise ve dosyayı açmak için çift tıklattığınızda  “dosyayı açmak için uygun yazılımı yükleyin” uyarısı alıyorsanız .mobi dosyası nasıl açılır bu yazımızda bulabilirsiniz.

.mobi dosyalarını mobi reader gibi programlar kullanarak açabilir yada mobi dosyasını pdf ye çevirme sitelerini kullanabilirsiniz.

.mobi dosyası nedir?

MOBI dosyası, e-Kitapları depolamak için kullanılan bir dosya uzantısıdır.

mobi dosyasını pdf ye çevirme

MOBI dosyası, özellikle mobil cihazlar veya e-Okuyucu cihazlar için tasarlanmıştır. Format, boyut olarak çok hafiftir ve yer imlerini, notları, düzeltmeleri ve JavaScript’i destekler. Ayrıca, eBook ile birlikte dosyada da yer almak, kopyalanmasını ve yasa dışı izlemeyi önlemek için DRM veya telif hakkı koruması olabilir.

.mobi dosyası nasıl açılır ?

MOBI bir e-Kitap formatı olduğundan çoğu ücretsiz masaüstü e-Okuyucu programı , Calibre, FBReader , Mobipocket Reader veya Mobi Dosya Okuyucusu yazılımları ile açılmaktadır.

.mobi dosyasını pdf’ye çevirme

.mobi dosyasını pdf’ye çevirmek için için pdfcandy.com gibi online .mobi çevirme sitelerini kullanabilir yada Calibre, FBReader , Mobipocket Reader gibi mobi çevirme yazılımlarını kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol