Müzik Dinlemek İçin Ses Çıkışı En İyi Cep Telefonları

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bu yazımızda şarkıları standart ses kalitesine sahip bir telefondan dinlemek yerine ses kalitesi yüksek telefonları tercih edecekler için Ses Çıkışı En İyi cep telefonları nı derledik. Müzik dinlemek için en iyi akıllı telefonlar hangileri? Hoperlörü en yüksek telefonlar ve kulaklık çıkışı en yüksek telefonlar hangileri?

Akıllı telefonlarımız artık neredeyse her türlü ihtiyacımıza cevap verecek şekilde donanımlara sahip oluyorlar. Akılllı telefon alırken ekran, işlemci, ram gibi donanımlarının yanısıra kamera ve ses özelliklerine de dikkat ediyoruz.

Müzik Dinlemek İçin Ses Çıkışı En İyi Cep Telefonları

Akıllı telefonlardan gerek kulaklıklarla gerekse kendi hoparlörlerinden müzik dinlemek artık birçok kişinin bir alışkanlığı. Bu yazımızda şarkıları standart ses kalitesine sahip bir telefondan dinlemek yerine ses kalitesi yüksek telefonları tercih edecekler için Ses Çıkışı En İyi  10 cep telefonunu derledik.

HTC 10

Müzik Dinlemek İçin Ses Çıkışı En İyi Cep Telefonları

Qualcomm’un Snapdragon 820 işlemcisiyle beraber gelen HTC 10, 24 bit ve 192 KHz‘lik bir DAC’a sahip. Ses çözümleme noktasında çok ciddi bir güce sahip olan telefon, üretilen bu kaliteli sesi, Boomsound adı verilen içerisinde dahili ses yükselticinin yani bir amfinin yardımıyla ses daha da yükseltilerek bizlere sunuluyor. Bu da ses kalitesine ve kullanıcının müzik deneyimine doğrudan etki ediyor.

 LG G6

Müzik Dinlemek İçin Ses Çıkışı En İyi Cep Telefonları

LG’nin modüler yapısıyla büyük bir risk alarak piyasaya sunduğu LG G5, dahili hoparlörü ve kulaklık girişiyle çok çok üst seviye bir ses deneyimi sunmasa da (tabii yine birçok cihaza göre ses kalitesi iyi) ünlü ses teknolojileri üreticisi Bang & Olufsen iş birliğiyle üretilen LG G5 modülü sayesinde telefon efsane bir ses kalitesine kavuşuyor.

Özellikle B&O Play kulaklıkla ses deneyiminin doruklarına size ulaştıracak LG G5, hızla düşen fiyatıyla da biraz daha uygun fiyatlı bir tercih olabilir. Ancak henüz LG’nin bu B&O ile ürettiği modül ülkemizdeki teknoloji mağazalarında yaygın olarak yok. Bu modülü bir şekilde temin edebilirseniz, oldukça başarılı bir ses kalitesi sizi bekliyor.

LG G6 daha detaylı özellikleriçin buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Sony Xperia XZ Premium

Müzik Dinlemek İçin Ses Çıkışı En İyi Cep Telefonları

Telefondaki Digital Sound Enhancement Engine (DSEE HX), mevcut şarkılarınızı Hi-Res’e yakın bir kaliteye ulaştırıyor.

Xperia XZ Premium özellikleri ile ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ZTE Axon 7 Mini

Müzik Dinlemek İçin Ses Çıkışı En İyi Cep Telefonları

Üreticisinin “Bugüne kadar en iyi ses deneyimi” olan cihaz iddiasında olduğu Axon 7 Mini de yüksek kulaklık ses çıkışının yanı sıra ön kısmında stereo hoparlörü bulunuyor. Axon 7 Mini iki hoparlörü sayesinde 3D stereo sound özelliğini kullanabiliyor ve Dolby Atmos sayesinde daha güçlü bas, daha az bozulma sunuyor.

ZTE Axon 7 Mini özelliklerine bu yazımızdan bakabilirsiniz.

Samsung Galaxy S8

Müzik Dinlemek İçin Ses Çıkışı En İyi Cep Telefonları

Galaxy S8, Bluetooth 5 bağlantısıyla gelen ilk telefon ve bu işlev, Bluetooth Dual Audio’in en önemli özelliklerinden biri. Bluetooth Dual Audio ile bir telefona iki çift Bluetooth kulaklık bağlayabiliyorsunuz. Hi-Res audio ise en üst düzeyse ses kalitesinin keyfini çıkarmanızı sağlıyor.

Samsung Galaxy S8 daha detaylı özelliklerine buradaki yazımızdan bakabilirsiniz.

Müzik Dinlemek İçin Ses Çıkışı En İyi Cep Telefonları yazımıza bu sayfamızdan devam ediyoruz.

Marshall London

Müzik Dinlemek İçin Ses Çıkışı En İyi Cep Telefonları

Hi-Res ses destekli cihaz, Wolfson WM8281 ses işlemcisi sayesinde çoğu üst seviye telefondan daha iyi ses sunuyor. Marshall London’da çift ön stereo hoparlör, tekerlek şeklindeki ses açma ve kısma tuşu ve iki adet kulaklık girişi  bulunuyor.

Aynı anda iki kişinin farklı kulaklıklar kullanarak müzik dinleyebileceği Marshall London, kutusunda üst düzey bir kulaklıkla gelmesiyle birlikte, DJ ve LoopStack uygulamaları yüklü olarak geliyor.

 LG V20

Müzik Dinlemek İçin Ses Çıkışı En İyi Cep Telefonları

Yüksek çözünürlüklü kulaklık ses çıkışının yanı sıra başarılı hoparlörüyle de dikkat çeken ve hatta şarkı dinleyenlere değil, Hi-Fi ses kaydı özelliğiyle şarkı söyleyenlere de başarılı kayıtlar yapma imkanı sunan LG V20.

LG V20 daha detaylı özelliklerine buradaki yazımızdan bakabilirsiniz.

iPhone 7

Müzik Dinlemek İçin Ses Çıkışı En İyi Cep Telefonları

Apple’ın kısa bir süre önce tanıttığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus da ses konusunda en iddialı cihazlar arasında. Biri ahize kısmında biri ise cihazın alt kısmında olmak üzere çift ya da diğer bir değişle stereo hoparlöre sahip olan iPhone 7, kulaklıkla şarkı dinlerken de iyi bir deneyim sunuyor. Standart 3.5mm’lik kulaklık girişi kaldırılan iPhone 7’ye kulaklıklar Lightning girişi üzerinden ya da kablosuz olarak bağlanabiliyor.

Yeni Nokia 3310 (2017)

Müzik Dinlemek İçin Ses Çıkışı En İyi Cep Telefonları

Hi-Res ses herkes için çok önemli olmayabilir. MP3’ün ses kalitesiyle yetinenler, Yeni Nokia 3310’un 51 saat kesintisiz müzik çalma özelliğini çekici bulacaklar.

Nokia 3310 detaylı özelliklerine buradaki yazımızdan bakabilirsiniz.

OnePlus 3T

Müzik Dinlemek İçin Ses Çıkışı En İyi Cep Telefonları

Müzik Dinlemek İçin Ses Çıkışı En İyi Cep Telefonları yazımızda son tanıtacağımız telefon OOnePlus 3T.

nePlus 3T, Dirac HD ses geliştirmeleriyle geliyor ve bu sayede sesteki düşük bas, yeteri kadar temiz olmayan ses gibi kusurları bulup, ince ayar yaparak düzeltme uyguluyor.

One Plus 3T detaylı özelliklerine buradaki yazımızdan bakabilirsiniz.

Daha önce telefonu ile fotoğraf çekmeyi sevenler için En iyi Kameraya Sahip Cep Telefonları  yazımızı yayınlamıştık.

] }

2 yorum

kebapcı  -  13 Kasım 2019 / 14:25

olayı resimlerle anlatmanız daha güzel olmuş tşk

Süpersiniz :)))

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol