Sosyal Medya

WhatsApp Sesli Mesaj Sorunu Nasıl Çözülür ?

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ta sesli mesaj gönderemiyor yada alamıyorsanız Whatsapp sesli mesaj sorunu ile ilgili çözüm önerilerimizi uygulayabilirsiniz.

Whatsapp’ta uzun uzun yazmak yerine, Whatsapp ses ikonuna basarak arkadaşlarımıza sesli mesajlar gönderebiliyoruz.

Whatsapp’ta bazen sesli mesaj kaydememe, sesli mesaj gönderememe yada sesli mesajları duyamama ve whatsapp ta sesli mesaj inmiyor sorunu ile karşılaşılabilmektedir.

Şimdi bu sorunları nasıl çözüleceğine geçelim.

WhatsApp Sesli Mesaj Sorunu Nasıl Çözülür ?

Whatsapp sesli mesaj gönderememe sorununun çözümü için aşağıdaki önerdiğimiz yöntemleri tek tek deneyin.

Çözüm 1 – Telefonunuzu yeniden başlatın. WhatsApp’ta birilerinden sesli mesaj alamıyor ya da sesli mesaj kaydedemiyorsanız akıllı telefonunuzu yeniden başlatmak, WhatsApp sesli mesaj sorununun çözülmesine yardımcı olabilir.

Çözüm 2 – Mikrofon ile ilgili gerekli izinleri verdiğinizden emin olun. WhatsApp’ta sesli mesaj kaydedemiyorsanız WhatsApp’a mikrofon erişimi için izin verip vermediğinizi kontrol edin. WhatsApp’ın sesli mesaj kaydetmek için akıllı telefonunuzun mikrofonunu kullanma iznine sahip olması gerekir.

Ayarlar > Gizlilik > Mikrofon kısmında Whatsapp uygulamasına açık olduğunu kontrol edin.

Çözüm 3 – Whatsapp ses kaydı gitmiyorsa Üçüncü taraf kaydedicileri kapatın. Akıllı telefonunuzda ekran kaydı ya da arama kaydı gibi başka bir uygulama var ise WhatsApp sesli mesajları kaydetmez. WhatsApp’ta eskisi gibi sesli mesaj gönderebilmek için bu uygulamaları bir süre için kapatmalısınız. WhatsApp’ta sesli mesaj kaydetmenizin önüne geçen bu sorundan kurtulur kurtulmaz sesli mesaj kaydedip kaydedemediğinizi öğrenin.

Çözüm 4 – Akıllı telefonunuzun ekran koruyucusunu kontrol edin. WhatsApp sesli mesajlarınızı kulaklıktan dinlemenizi sağlayan bir yakınlık sensörüne sahiptir. Ekran koruyucu yanlış bir şekilde yerleştirilir ise sesli mesaj kaydetme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştiremezsiniz. Bu nedenden ötürü ekran koruyucu doğru bir şekilde yerleştirdiğinizden emin olmak ya da bu ekran koruyucu çıkarmak iyi bir seçenektir.

Çözüm 5 – Telefonunuzun sesini artırın. WhatsApp’ta kişilerinizden gelen sesli mesajı hoparlörden dinlerken ses seviyesini mümkün olduğunca artırın. Kulaklık takılıyken olan ses seviyesi ile kulaklık takılı değilken olan ses seviyesi birbirinden farklı olduğundan ötürü ses seviyesini tekrar artırmanız gerekmektedir.

Çözüm 6 – Telefonunuzda yeterli alanın olup olmadığını kontrol edin. Bir sesli mesaj indirirken sesin indirilmemesi ile ilgili bir problem yaşıyorsanız telefonunuzda yeterli depolama alanı olmayabilir

Çözüm 7 – WhatsApp’ın önbelleğini temizleyin. Ayarlar > Uygulama Yönetimi > Whatsapp > Veriyi Sil veya verileri temizle

WhatsApp Sesli Mesaj Sorunu Nasıl Çözülür ?

Çözüm 8 – WhatsApp’ı güncelleyin.

Whatsapp sesli mesaj sorunu ile ilgili çözüm önerilerimizi paylaştık.

WhatsApp’tan gelen fotoğrafı açmaya çalıştığınızda “Whatsapp Fotoğraf İndirilemedi Hatası” alıyorsanız bu sorun için çözümleri buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu