Mobil

iPhone Wi-Fi Bağlantı Sorunu Çözümü

iPhone’da WiFi ağına bağlanmada sorun yaşıyorsanız iPhone Wi-Fi Bağlantı Sorunu Çözümü yazımız size yardımcı olacaktır.

iPhone’unuzda Wi-fi bağlanmıyor, kablosuz modeme bağlanmıyor gibi kablosuz ağ bağlantı sorunları yaşıyor olabilirsiniz.

Kablosuz ağa bağlantı sorunlarının sebebi her zaman telefonunuz değildir. Kimi zaman bağlanmak istediğiniz ağ ile alakalı da sorunlar yaşayabilirsiniz. Sorunun telefonunuzdan mı yoksa bağlandığınız ağdan mı kaynaklandığını anlamak için farklı kablosuz ağlara bağlantı kurmayı denemeniz gerekmektedir. Eğer tüm ağlara bağlanırken hata alıyorsanız, cihazınızla ilgili aşağıdaki müdahaleleri yapabilirsiniz.

İşlemlere başlamadan önce cihazınızı ios son sürüme güncellediğinizden emin olunuz.

iPhone Wi-Fi Bağlantı Sorunu Çözümü

Kablosuz bir ağa giriş yaparken eğer şifreyi yanlış giriyorsanız “Ağ için parola doğru değil” hatası alırsınız. Fakat daha önce şifresini girdiğiniz bir ağa otomatik olarak giriş yaptığınız için herhangi bir hata mesajı göremezsiniz.

iPhone Wi-Fi Bağlantı Sorunu Çözümü

Hata almamanıza rağmen ağa bağlanamazsınız. Bu durumda aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor.

Bağlanmak istediğiniz ağın yanında bulunan ayarlar simgesine tıklayarak “Bu ağı unut” seçeneğine tıklayın.

iPhone Wi-Fi Bağlantı Sorunu Çözümü

Ağa tekrar bağlanmayı deneyin. Eğer şifreniz doğru olmasına rağmen ağa bağlanamıyorsanız, telefonunuzun ayarları yeniden almasını sağlamak için seçeneklerin hemen altında bulunan “Tutulanı yenile” seçeneğine tıklayın. Bu sayede telefon, ağ üzerinden aldığı bilgileri yenileyerek bağlantı ayarlarını yenileyecektir.

Ağ ayarlarına giriş yaptığınız zaman yukarıdaki görseldeki gibi “ip adresi, Alt ağ maskesi, Yöneltici” gibi değerlerin dolu olması gerekmektedir. Telefon bu değerleri modeminizden çekmektedir. Ağ ayarlarınızda çok fazla değişiklik yaptınız ve bir türlü bağlanamıyor musunuz ? O zaman bütün ayarları sıfırlamamız gerekmektedir. iPhone telefonların “Ağ ayarlarını sıfırlama” özelliği sayesinde birçok bağlantı sorunu çözülmektedir.

Ağ Ayarlarınızı sıfırlamak için;  Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya dokunun.

iPhone Wi-Fi Bağlantı Sorunu Çözümü

Bu işlem, daha önce kullandığınız Wi-Fi ağlarını ve parolalarını, hücresel ayarları, VPN ve APN ayarlarını da sıfırlamaktadır.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra muhtemelen bağlantı sorunu çözülecektir. Eğer hala ağa bağlanamıyorsanız telefonunuzda donanımsal bir hata olabilir.Apple yetkili servislerinden destek almanız gerekebilir.

Sorunun yazılımsal olmadığından emin olmak istiyorsanız , yedeklerinizi alarak telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Wi-Fi Sinyalini Güçlendirmenin 8 Yolu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu