WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı Geri Alma Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı Geri Alma Nasıl Yapılır?

Whatsapp herkesten sil özelliği ile WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı Geri Alma, Whatsapp gönderilen mesajı silme yapabilirsiniz.

WhatsApp en çok beklenen özelliği olan whatsappa gönderilen mesajı geri alma (Herkes İçin Sil) özelliğini aktif etti. Bu özellik bazı ülkelerde hizmete girdi ancak henüz ülkemizde kullanıma açılmadı. Yeni özellik kısa süre içerisinde yayınlanacak güncelleme ile birlikte cihazlarımıza gelecektir.

WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı Geri Alma ile yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajları karşı taraf görmeden geri alabileceksiniz.

WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı Geri Alma Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta yanlışlıkla gönderilen mesajı silmek için ; silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbet sayfasına gidin ve mesaja dokunup basılı tutarak Sil > Herkesten Sil yolunu izleyin.

WhatsApp'ta Gönderilen Mesajı Geri Alma Nasıl Yapılır?

Başarıyla sildiğiniz mesajlar karşı tarafın sohbetlerinde “Bu mesaj silindi” şeklinde görülüyor. Aynı şekilde sohbet esnasında “Bu mesaj silindi” görürseniz gönderen mesajını herkesten silmiş demektir.

Bu özelliği kişisel konuşmalar ile birlikte grup konuşmalarında da kullanabilirsiniz.

WhatsApp’ta gönderilen mesajı geri almanız için 7 dakika süreniz var ve bu süre bitiminde mesajınız gönderilmiş kabul ediliyor. Ayrıca hem sizin hem de mesajlaştığınız kişinin WhatsApp’ın son sürümüne sahip olması gerekiyor değilse bu özellike çalışmamakta.  Mesajı sildiğiniz gibi karşı tarafa bildirim gittiğini de ekleyelim.


Whatsapp sürekli güncelleme alan ve neredeyse tüm akıllı telefonlarıda kukkanılmakta olan vazgeçilmez bir uygulamadır. Whatsapp aldığı güncellemeler ile bir çok yeni özelliğe kavuşmakta bizde sizler için ilk bakışta göze çarpmayan yada az bilinen ama oldukça işinize yarayacak Whatsapp için Muhteşem İpuçları’nı bu yazımızda derledik.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.