Android ve iPhone için En iyi 10 Ücretsiz Zombi Oyunu

Android ve iPhone için En iyi 10 Ücretsiz Zombi Oyunu

Zombiler yani Yaşayan ölüler her daim çok popülerler. Haklarında birçok film oyun yapıldı. Bizde bu yazımızda telefonlarınızda yada tabletlerinizde doyasıya oynayacağınız Android iPhone için En iyi 10 Ücretsiz Zombi Oyunu derledik.

Zombi oyunlarında genelde insanlık veba veya çeşitli nedenlerle yok olur ve oyunun kahramanı et yiyen zombilere karşı hayatta kalmak için mücadele verir. Bu tip oyunlarda yaşayan ölüler kanlı ve ürkütücü görüntülerine rağmen dünya çapında geliştiricilerin ve oyunseverlerin ilgi odağı halinde.

Özellikle Walking Dead gibi dizilerle yaygınlaşan bu popüler kültür öğesi, oyunlar söz konusu olduğunda aslında daha eski bir geçmişe sahip. İlk zombi oyunu örnekleri 80’li yıllarda karşımıza çıkmıştı. Fakat zombi oyunu örnekleri 90’lı yıllarda kendilerinden söz ettirmeye başlamış, bu dönemde yayınlanan Resident Evil gibi klasikler çocukluğumuzda kabuslarımıza girerek bize heyecan dolu anlar yaşatmıştı.

Android ve iPhone için En iyi 10 Ücretsiz Zombi Oyunu

Günümüzde teknolojinin ve mobil cihazların gelişmesiyle zombi oyunları akıllı telefon ve tabletlerde de boy gösteriyor. Bizde bu yazımızda da akıllı telefon ve tabletlerinizde oynayabileceğiniz en kaliteli ve ücretsiz zombi oyununu listeleyeceğiz.

1 – Dead Trigger 2: Zombie Shooter

Android iPhone için En iyi 10 Ücretsiz Zombi Oyunu

Bir mobil zombi oyunu listesi hazırlayıp Dead Trigger 2‘ye yer vermemek olmazdı. FPS türünde mobil cihazlarda oynayabileceğiniz en başarılı zombi oyunlarından biri olan Dead Trigger 2 bolca aksiyon ve adrenalin sunuyor. Oyunda farklı görevleri seçerek kimi zaman zombileri avlamaya, kimi zaman sürekli üzerimize saldıran zombilere karşı belli bir süre dayanmaya, kimi zaman da bölüm sonu canavarlarıyla savaşmaya çalışıyoruz. Arena modu, turnuvalar, bolca silah ve ekipman seçeneğiyle zenginleştirilen oyun konsol kalitesinde grafiklere sahip.

2 – Plants vs. Zombies 2

Android iPhone için En iyi 10 Ücretsiz Zombi Oyunu

Serinin ilk oyunu milyonlarca oyunsever tarafından indirilmişti ve sunduğu eğlenceyle birçok kullanıcıda bağımlılık yaratmıştı. Serinin 2. oyunu da en az ilk oyun kadar beğenildi ve ilk olarak iOS cihazlar için çıkış yapmıştı. Kısa bir aranın ardından oyun yayınlandı ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunuldu.

Zombi oyunlarına farklı bir bakış açısı getiren oyunu eğlenceyi dokunmatik ekranlı telefonlara ve tabletlere taşımakta. Plants vs. Zombies 2’de Dave’ye katılarak zamanda yolculuk yapıyoruz ve Antik Mısır, vahşi batı ve korsan denizleri gibi farklı haritalarda zombilere karşı bitkilerimiz aracılığıyla savaşıyoruz.

Plants vs. Zombies™ 2
Plants vs. Zombies™ 2
Developer: ELECTRONIC ARTS
Price: Free+
Plants vs. Zombies™ 2
Plants vs. Zombies™ 2
Developer: PopCap
Price: Free+

3 – Zombie Fighting Champions

Android iPhone için En iyi 10 Ücretsiz Zombi Oyunu

Düşmanlar ölümcül bir virüsü dünya üzerine saldı ve bu virüs insanları zombie haline dönüştürüyor. Bu durum insanlığın sonu demektir. Siz bu durumlar mücadele edip virüsten kurtulmak ve insanlığı kurtarmak için mücadele edeceksiniz. Düşmanlarınıza ve virüse maruz kalmış zombiye dönüşmüş insanlara karşı mücadele edip kalan insanları kurtarmaya çalışacaksınız.

4 – Zombie Anarchy Survival Game

Android iPhone için En iyi 10 Ücretsiz Zombi Oyunu

Zombie Anarchy eğer Walking Dead dizisine benzeyen bir hayatta kalma macerası yaşamak isterseniz oynamaktan keyif alabileceğiniz bir mobil zombi oyunu.

Zombie Anarchy’de bizi acımasız bir zombi kıyameti bekliyor. Zombiler şehirleri istila etmeye başladıktan sonra insanlar giderek köşeye sıkışıyor. Yiyecek ve su gibi temel ihtiyaçları karşılamak bile bir ölüm kalım mücadelesine dönüşmüş halde. Bu şartlarda karşımıza çıkan tek tehlike de zombiler değil. Sahip olduklarımızı yağmalamaya çalışan diğer insanlar zombilerden de tehlikeli olabiliyor. İşte biz bu dünyada yıkılan medeniyeti baştan inşa etmek ve insanlara yaşayabilecekleri bir yer sunmak için mücadele ediyoruz.

Zombie Anarchy: Survival Game
Zombie Anarchy: Survival Game
Developer: Gameloft
Price: Free+
Zombie Anarchy: Survival Strategy Game
Zombie Anarchy: Survival Strategy Game

5 – Into the Dead

Android iPhone için En iyi 10 Ücretsiz Zombi Oyunu

Kıyamet sonrası zombiler tarafından istila edilmiş dünyada hayat mücadelesi verdiğimiz oyunda zombiler tarafından ısırılmadan sürekli olarak kaçmaya çalışıyoruz.

Hayatta kalmak için elinizden gelen herşeyi yapmaya çalıştığınız oyunda hayatınızı kaybetmeden ne kadar ilerleyebileceksiniz tam bir soru işareti.

Başarabilmek için olabildiğince hızlı hareket etmelisiniz ve cephanenizi en doğru şekilde harcamalısınız.

Into the Dead
Into the Dead
Developer: PIKPOK
Price: Free+
Into the Dead
Into the Dead
Developer: PikPok
Price: Free+

Android iPhone için En iyi 10 Ücretsiz Zombi Oyunu yazımızın devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Telefonumda bir kaç sorunum vardı teknolojidolabi.com sitesi sayesinde bu sorunlardan kurtuldum Teşekkürler.

  2. Telefonumda bir kaç sorunum vardı teknolojidolabi.com sitesi sayesinde bu sorunlardan kurtuldum Teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.