Oyun

Tavsiye Ettiğimiz Gerilim Dolu 10 Hayatta Kalma Oyunu

Sizlere şiddetle tavsiye ettiğimiz Gerilim ve heyecan dolu Survival yani Hayatta Kalma Oyunu ‘ndan en iyi 10 tanesini bir araya getirdik.

Son yıllarda popülerleşen Survival yani hayatta kalma oyunları ile oldukça eğlenceli, gerilimli ve aksiyon dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Hayatta kalma oyunu, tipik olarak klostrofobik mekanlarda ve çoğunlukla oyuncunun zombi veya başka türlü doğaüstü düşmanları öldürmek ya da onlardan kurtulmak için mücadele verdiği oyun türüdür.

Tavsiye Ettiğimiz Gerilim Dolu 10 Hayatta Kalma Oyunu

Oyun dünyasında hayatta kalma oyunlarının çeşitliliği oldukça fazla. Ancak biz bu yazımızda bunların arasında en çok öne çıkanları derledik.

1 – Escape From Monster Manor

Olaylara FPS kamera açısıyla bakabileceğiniz yapımda, perili köşkte mahsur kalmış kahramanlarımız örümceklerden, hayaletlerden, azrail benceri figürlerden kaçar durur. Amaç, kutsal bir tılsımın parçalarını toplamak ve kabustan kurtulmaktır. 12 seviyeden oluşan oyunun geliştiricisi, Wolfenstein 3D‘yi başlıca ilham kaynağı olarak gösterdi. Yapım 1994 yılında satışa sunuldu.

2 – Saw: The Video Game

Testere film serisi ile ilişkili olan oyun, birinci ve ikinci film arasında kurgulanmış. Jigsaw tarafından yaralanan Dedektif Tapp, akıl hastanesine yatar. Ne var ki akıl hastanesi, Jigsaw vakasından bile büyük bir kabustur. Oyunun amacı bulmacaları çözmek, tuzakları devre dışı bırakmak ve sonunda oradan kaçabilmektedir. Tabii bu sırada bol bol cesetle karşılaşır ve gizem perdesini ortadan kaldırmak zorunda kalırsınız.

3 – Danganronpa 2: Bye Bye Despair

Bir grup lise öğrencisi, okul müdürü Monomkuma tarafından adaya bırakılır. Onların adayı terk edebilmeleri için bir öğrencinin, akranlarından birini öldürmesi ve müteakip soruşturma ve yargılanması önlenmelidir. Eğer zanlı masum olduğu halde cezaya çarptırılırsa ve hatalı infaz gerçekleşirse, adadaki tüm çocuklar ölüme mahkum edilir. Yargılanan gerçek katilse ama, yetersiz delil yüzünden serbest kalırsa, katil dışındaki tüm çocuklar öldürülür.

4 – Sweet Home

Bir Japon korku filmine dayanan Sweet Home, Resident Evil’in geliştirilmesinde ilham kaynağı olmuştu. Zaten iki oyun da Tokuro Fujiwara tarafından yaratılmıştı. Karakterler, labirent gibi bir mekanda yalnız hareket edebilir veya takımlar şeklinde gruplanabilir. Her kişi, belli becerilere ve eşsiz ögelere sahiptir. Yani karakterler arasında geçiş yapmak esastır.

5 – Silent Hill: The Room

Geçmişte geceleri uykumu kaçıran bu oyun, 2004 yılında yapıldı ve Konami tarafından geliştirildi. Bir sabah uyandığınızı ve evden kesinlikle çıkamadığınızı düşünün. Üstelik kimse çığlıklarınızı duymuyor. Daha sonra banyoda açılan bir deliği fark ediyorsunuz. Alternatif bir dünyaya ziyarette bulunmak ve seri katil Walter Sullivan’ın oyununu bozmak zorundasınız. İnanılmaz ara videoları ve kulaklarda çınlayan “Room of Angel” şarkısı ile kalbimde özel bir yere sahip. Silent Hill serisinin en iyilerinden biri.

Tavsiye Ettiğimiz Gerilim Dolu 10 Hayatta Kalma Oyunu devamı için diğer sayfamıza geçiniz.

Son Düzenleme: 28 Ocak 2017

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu