Bilgisayar

YouTube’da Önerilen Video ve Kanalları Kaldırma

YouTube’da önerilen kanallar ya da videolar ilginizi çekmiyorsa anasayfada görmek zorunda değilsiniz. Yapacağınız bir iki tıklama ile kaldırabilirsiniz.

YouTube video paylaşım sitesine oturum açmadan giriş yaptığınızda tarayıcı çerezlerine göre size anasayfada ilginizi çekmesi muhtemel içerikler hazırlıyor.

Bu şuna benziyor. Hiç tanımadığınız biri size kahvaltı hazırlıyor. Oturum açtığınızda ise Google verilerinize ve ayarlarınıza göre anasayfanız hazırlanıyor. Kanallar, müzik kategorisi vb..

Oturum açarak giriş yaptığınızda istemediğiniz kanal, video ya da bölümleri ilgimi çekmiyor diyerek gizleyebiliyorsunuz.

Bir kanalı ya da bölümü gizlemek için o bölümün üzerine geldiğinizde sağ üst kısmında üst üste 3 nokta şeklinde bir işaret çıkacaktır.

YouTube’da Önerilen Video ve Kanalları Kaldırma

Tıkladığınızda Not interested şekilinde bir ifade göreceksiniz. Şimdilik Türkçe’ye çevirmemişler ancak ilerde çevrilecektir. Tıkladığınızda o bölüm gizlenecektir.

Eğer bölümü değil de içerisinden herhangi bir videoyu gizlemek istiyorsanız o videonun üzerine geldiğinizde yine aynı 3 nokta şeklinde menü işaretini göreceksiniz.

youtube-populer-turkiye-video

Yine ilgilenmediğiniz bir video ise not interested diyerek gizleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu