1. Ana Sayfa
 2. Akıllı Telefon
 3. Smart Manager Nedir, Ne İşe Yarar?

Smart Manager Nedir, Ne İşe Yarar?

smart-manager-nedir-ne-ise-yarar

Samsung marka telefon kullanıcılarına özel bir uygulama olan Smart Manager nedir, Smart Manager ne işe yarar, Smart Manager nasıl kullanılır bu yazımızda bulabilirsiniz.

Smart Manager nedir?

Smart manager cihazınızın pili, depolama kapasitesi, RAM ve sistem güvenliği gibi konuları ayrıntılı olarak görmenizi sağlayan bir uygulamadır.

Smart Manager ne işe yarar?

 1. Smart Manager ile cihazınızı sadece tek dokunuşla optimize ederek  cihaz performansını artırabilirsiniz.
 2. Smart Manager ile gereksiz dosyaları silebilirsiniz.
 3. Smart Manager ile arka planda çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz.
 4. Smart Manager ile virüs taraması ve virüs temizliği yapabilirsiniz.

Smart Manager nasıl kullanılır?

 • Ana ekranda yer alan Uygulamalar menüsüne dokunun.
 • Ayarlar’a dokunun.
 • Smart Manager’e dokunun.

Smart Manager uygulamasını açtığında şu dört ana menüyle karşılaşırsınız.

Smart Manager nasıl kullanılır?
 1. Şarj : Smart Manager içinde yer alan Şarj menüsü, “Uygulama Optimizasyonu” aracılığıyla kullanıcıların gereksiz yere şarj harcamalarının önüne geçiyor.
 2. Depolama : Smart Manager, geçici olarak depolanan dosyalardan depolama alanı sağlamak için gereksiz her veriyi otomatik olarak tarayıp siliyor. Smart Manager uygulamasını açtıktan sonra Depolama’ya (Storage) tıklayarak mevcut depolama alanınınızın ne kadarının kullanıldığını görüntüleyebilirsiniz.
 3. RAM : RAM ekranı; kullanılan RAM yüzdesini, aktif uygulamaları ve bu uygulamaların ne kadar Ram kullandığını gösterir. Arka planda çalışan kaç uygulamanın RAM kullandığını görebilirsiniz. Bu, hangi uygulamaları kapatmanız gerektiği konusunda size yardımcı olur. Ayrıca “Tümünü Sonlandır”ı da seçebilirsiniz.Cihazınızdaki RAM’i temizlemek, boş alan yaratarak cihaz performansını artıracak ve daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır.
 4. Güvenlik: Güvenlik menüsü, telefonunuzu kötü niyetli yazılımlar ve güvenlik tehditlerinden korumak üzere taramınıza yardımcı oluyor
Yorum Yap
Sıkça Sorulan Sorular

Smart manager cihazınızın pili, depolama kapasitesi, RAM ve sistem güvenliği gibi konuları ayrıntılı olarak görmenizi sağlayan bir uygulamadır.

- Smart Manager ile cihazınızı sadece tek dokunuşla optimize ederek cihaz performansını artırabilirsiniz.
- Smart Manager ile gereksiz dosyaları silebilirsiniz.
- Smart Manager ile arka planda çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz.
- Smart Manager ile virüs taraması ve virüs temizliği yapabilirsiniz

- Ana ekranda yer alan Uygulamalar menüsüne dokunun.
- Ayarlar’a dokunun.
- Smart Manager’e dokunun.

Smart Manager uygulamasını açtığında şu dört ana menüyle karşılaşırsınız:
Şarj : Smart Manager içinde yer alan Şarj menüsü, “Uygulama Optimizasyonu” aracılığıyla kullanıcıların gereksiz yere şarj harcamalarının önüne geçiyor.
Depolama : Smart Manager, geçici olarak depolanan dosyalardan depolama alanı sağlamak için gereksiz her veriyi otomatik olarak tarayıp siliyor. Smart Manager uygulamasını açtıktan sonra Depolama’ya (Storage) tıklayarak mevcut depolama alanınınızın ne kadarının kullanıldığını görüntüleyebilirsiniz.
RAM : RAM ekranı; kullanılan RAM yüzdesini, aktif uygulamaları ve bu uygulamaların ne kadar Ram kullandığını gösterir. Arka planda çalışan kaç uygulamanın RAM kullandığını görebilirsiniz. Bu, hangi uygulamaları kapatmanız gerektiği konusunda size yardımcı olur. Ayrıca “Tümünü Sonlandır”ı da seçebilirsiniz.Cihazınızdaki RAM’i temizlemek, boş alan yaratarak cihaz performansını artıracak ve daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır.
Güvenlik: Güvenlik menüsü, telefonunuzu kötü niyetli yazılımlar ve güvenlik tehditlerinden korumak üzere taramınıza yardımcı oluyor

Yorum Yap