Mobil

Android Cihazlarda Gizliliğinizi Korumanın 9 Yolu

Android işletim sistemli Android Cihazlarda Gizliliğinizi Korumanın 9 Yolu na dikkat çektik. Mutlaka göz atmanızı öneririz.

Arkadaşlarla mesajlaşma, banka hesaplarını kontrol etme, alışveriş, önemli belge saklamak gibi durumlar için hepimiz akıllı telefonlarımıza güveniriz. Bu işlemleri gerçekleştirdiğimiz Android cihazlar, aslında hayati önem taşıyor desek ne düşünürdünüz?

Android Cihazlarda Gizliliğinizi Korumanın 9 Yolu

Android işletim sistemi, son birkaç yıldır gizlilik dostu özellikler geliştirmiştir. Ancak, Google bu özellikleri nasıl kullanmamız gerektiğini açıkça belirtmiyor. Biz de akıllı telefonlarınızda verilerinizi korumak için yapabileceklerinizi anlatmaya çalıştık.

Tıklayın, Öğrenin :iPhone ve iPad’inizde Yapmanız Gereken Gizlilik Ayarları

Ekran Kilidi Kullanın

ekran kilidi

Ekran kilidi, telefonunuzu korumanız için kullanabileceğiniz ilk savunma hattıdır diyebiliriz. Telefonlarımızda sakladığımız çeşitli verilerimizi  yetkisiz kişi ve uygulamaların erişiminden korumak için ekran kilidi kullanmak büyük önem taşıyor. Cihazınıza yeni bir ekran kilidi koruması eklemek için Ayarlar > Güvenlik > Ekran Kilidi veya Ayarlar > Ekran > Ekran Kilidi adımlarını izleyebilirsiniz. Bu bölüm cihazdan cihaza değişiklik gösterebilmektedir.

Telefonunuzu Şifreleyin

cihaz şifreleme

Cihazınızı şifrelemek, verilerin kilit açılana kadar okunamaz hale getirilmesini sağlamaktadır. Bu sayede, telefonunuz kaybolduğunda veya çalındığında bilgileriniz güvende olacaktır. Şifrelemeyi etkinleştirmek için Ayarlar > Güvenlik > Aygıtı Şifrele adımlarını izleyebilir, cihazınızı şüpheli kişilere karşı daha savunmalı hale getirebilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

1 2 3 4Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu