Oyunlarda FPS Arttırmak için Kapatılacak Grafik Ayarları Nelerdir ?

Oyunlarda FPS Arttırmak için Kapatılacak Grafik Ayarları Nelerdir ?

Oyunlarda FPS Arttırmak için Kapatılacak Grafik Ayarları Nelerdir ? Oyun performansı için grafik kartında yapılacak oynamalarda nelere dikkat edilmelidir?

Shadow, Motion Blur, Depth of Field, Depth of Field, Dynamic Reflections, Supersampling nedir nasıl kapatılır?

Oyunlarda FPS Arttırmak için Kapatılacak Grafik Ayarları Nelerdir ?

Oyunlarda performans ve fps artışı için bazı grafik ayarlarında oynama yapmamız gerekir.Elbette oyuncular olarak tüm oyunları en yüksek ayarlarda ve sağlam fps değerleri ile oynamak istiyoruz. Elimizdeki sistem yeterince güçlü değilse, doğal olarak bu isteğiniz hüsrana dönüşebiliyor.Eğer oyunlarda fps arttırmak istiyor ve görüntünün fazla bozulmasını istemiyorsanız, imdadınıza yetişiyoruz!

Shadow (Gölgelendirme) Ayarları

Gölgelendirme ciddi ölçüde grafik performansını arttırken, aynı oranda ekran kartınıza büyük yüktür. Bu efekti tamamen kapatmak görsel bütünlüğü bozabilir ve hatta gerçekçiliği düşürebilir ama PC takılmaya başlıyorsa, frame artışı için düşük veya orta ayarlar tavsiye olunur.

Motion Blur Ayarları

Oyunlardaki en karizmatik ama aynı zamanda en kullanışsız grafik ayarı. Dönüş hızında oluşabilecek kırılmaları örter ve efekt sağlar. Hızlı FPS oyunlarında insanların PC’leri kaldırsa bile kapattığı bir seçenektir. Halen gereksiz olduğu düşünüyoruz.

Depth of Field (Alan Derinliği) Ayarları

Oyun içerisinde ana odak noktası dışında her şey bulanık görülür. Ve odak değiştikçe odaklanılan alan da değişir. Depth of Field önemli ve oyun içerisindeki foto gerçekçiliği inanılmaz etkileyen bir seçenektir. Sizin bu özelliğe yüklenmeniz ölçüsünde bilgisayarınızı zorlayacaktır.

Dynamic Reflections Ayarları

Görsel olarak ciddi fark yaratan bir özellikle karşınızdayız. Grafik motorlarının gerçek zamanlı render yaparken en çok zorlandığı özelliklerden biri Dynamic Reflections’tır. Yansımaların karakteriniz, eşyalar ve diğer objeler üzerinde aktarılmasıdır. Kapatmak çok ciddi bir performans artışı sağlayacaktır. Overwatch’ta kapattığınızda %30 ile %50 arası fps artışı sağlıyorsunuz.

Supersampling Ayarları

İşte PC’nizin canına okuyacak bir seçenek. Supersampling söz konusu oyunu 1080p iken, 2K’ya 4K’ya gerçek zamanlı renderlar. Güzel bir Anti-Aliasing alternatifi olsa da frame oranlarının inanılmaz düşecektir. Kapatın gitsin.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol