CPU-Z Benzeri Donanım Bilgisi Veren Programlar

CPU-Z harici bilgisayarınızın özelliklerine bakabileceğiniz donanım bilgisi veren programlar.

Bu yazımızda CPU-Z benzeri, cihazlarınızı tüm sistem özellilerini görebileceğiniz donanım bilgisi veren programları paylaşıyoruz.

CPU-Z, herkesin bildiği gibi bilgisayarınızın işlemci, anakart ve bellek bilgilerini ayrıntılı bir şekilde size anlık olarak sunan ücretsiz bir sistem aracı.

CPU-Z harici bilgisayarınızın özelliklerine bakabileceğiniz bir çok alternatif donanım bilgisi veren programlar mevcut.

CPU-Z benzeri Donanım bilgisi veren programlar

Bu yazılımlar ile, işlemcinizin, anakartınızın hızını, türünü, modelini, üreticisini ve diğer donanımlarınız hakkında her türlü bilgileri bu yazılımlardan öğrenebilirsiniz.

Armoury Crate

CPU-Z Benzeri Donanım Bilgisi Veren Programlar

Armoury Crate, birçok ROG oyuncu ürününü tek noktadan bağlamanızı, ayarlamanızı ve kontrol etmenizi sağlayan bir uygulamadır.

Armoury Crate, kullanışlı bir arayüz üzerinden sisteminizdeki tüm uyumlu cihazlar için RGB aydınlatma efektlerini kolayca kontrol etmenizi ve Aura Sync ile senkronize ederek tek tip ışık efektleri elde etmenizi sağlıyor. Yazılım sayesinde, giderek artan sayıda ROG ürünün ayarlarını yapabiliyor, sisteminizin görünümünü kolayca düzenleyebiliyorsunuz.

Armoury Crate uygulamasına https://rog.asus.com/us/armoury-crate/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Real Temp

CPU-Z Benzeri Donanım Bilgisi Veren Programlar

Real Temp programı Intel t işlemcilerle uyumlu olarak çalışabilen ve anlık olarak bu işlemcilere ait sıcaklık bilgilerini size sunan sade ve basit bir uygulamadır.

Real Temp uygulamasına https://www.techpowerup.com/realtemp/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Speccy

CPU-Z Benzeri Donanım Bilgisi Veren Programlar

Speccy ile sisteminize ait işlemci (CPU) marka ve model bilgilerini (Intel veya AMD, Celeron veya Pentium), bilgisayarınızın ne kadar RAM belleğe sahip olduğunu ve sabit disklerinizin ne kadar büyük olduğunu bu araç ile hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Speccy uygulamasına https://www.ccleaner.com/speccy adresinden ulaşabilirsiniz.

Belarc Advisor

CPU-Z Benzeri Donanım Bilgisi Veren Programlar

Belarc Advisor, bilgisayarınızda bulunan donanımlar ve programlar hakkında size detaylı bilgi verebilen profesyonel bir programdır. Bilgisayarınızda yüklü olan programın adını, programın seri numarasını, lisans tarihini, işletim sisteminin özelliklerini ve programların son güncellenme tarihlerine kadar birçok bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Belarc Advisor uygulamasına https://www.belarc.com/products_belarc_advisor adresinden ulaşabilirsiniz.

Rainmeter

CPU-Z Benzeri Donanım Bilgisi Veren Programlar

Masaüstü düzenleme aracı olan Rainmeter ve Windows 10 kullanıcılarına özel hazırlanmış Win10 Widgets ile bilgisayarınız her açıdan kişiliğinizi yansıtacak. Windows 10 işletim sisteminin klasik masaüstü tasarımını kişiselleştirerek baştan yaratmanızı sağlayan Rainmeter ile yapılabilecekler yaratıcılığınızla sınırlı.

Rainmeter  uygulamasına https://www.rainmeter.net adresinden ulaşabilirsiniz.

Sidebar Diagnostics

CPU-Z Benzeri Donanım Bilgisi Veren Programlar

Sidebar Diagnostics ile bilgisayarınızın sistem özelliklerini görebilir ve anlık değişimleri kolayca takip edebilirsiniz.

Sidebar Diagnostics uygulamasına https://github.com/ArcadeRenegade/SidebarDiagnostics adresinden ulaşabilirsiniz.

SpeedFan

CPU-Z Benzeri Donanım Bilgisi Veren Programlar

SpeedFan, bilgisayar fan hızını kontrol edebileceğiniz, donanımların sıcaklık değerlerini takip edebileceğiniz ücretsiz bir programdır.

SpeedFan uygulamasına https://www.almico.com/speedfan.php adresinden ulaşabilirsiniz.

SiSoftware Sandra

CPU-Z Benzeri Donanım Bilgisi Veren Programlar

SiSoft Sandra, sahip olduğu 60’dan fazla çalışma tekniği sayesinde donanımsal ve yazılımsal inceleme ve karşılaştırma yaparak, rapor sunan tanınmış bir sistem analiz programıdır.

SiSoft Sandra uygulamasına https://www.sisoftware.co.uk/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Core Temp

CPU-Z Benzeri Donanım Bilgisi Veren Programlar

Core Temp programı cihazınızın en önemli dahili bilenşenlerinden olan işlemcinizin sıcaklık değerlerini takip edebililirsiniz.

Core Temp uygulamasına https://www.alcpu.com/CoreTemp/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Core Temp haricinde Masaüstü yada Laptop bilgisayarın sıcaklığını ölçmek için buradaki yazımızda yer verdiğimiz  bilgisayar sıcaklık ölçme programlarını da kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu