Artık iPhone’u Metre Olarak Kullanabilirsiniz!

Artık iPhone’u Metre Olarak Kullanabilirsiniz!

Uzunluğunu yada mesafesini ölçmek istediğiniz bir nesne varsa IOS 12 bilikte gelen bir özellik ile artık iPad yada iPhone’u metre olarak kullanabilirsiniz.

Biliyorsunuz yeni IOS sürümü olan IOS 12 yayınlandı ve artık cihazlarımızda kullanmaya başladık. Yeni IOS sürümü ile bir çok yenilik ve iyleştirmelerede geldi. Tüm bunları 12 ile yeni gelen özellikler neler yazımızda detaylı olarak ele almıştık. Sanal gerçeklik tabanlı uygulamalardan biri olan ölçüm (measure) uygulaması iOS 12’nin yenilikleri arasında.

iPhone’lar için AppStore’da bir çok mesafe ölçüm uygulaması bulunmaktadır. Ancak artık herhangi bir uygulama yüklemeden, iOS 12 sürümü ile birlikte gelen Measure uygulaması ile ölçümleme yapabileceksiniz.

iPhone'u Metre Olarak Kulanma

AppStore’da ölçüm uygulamasına benzer birçok uygulama bulunuyor. Ancak bu uygulama, diğerlerine göre daha gelişmiş ve daha kesin sonuçlar verecek. Uygulamayı kullandıktan sonra çok basit ancak fonksiyonel bir uygulama olduğunu göreceksiniz.

iPhone’u Metre Olarak Kulanma

Uygulamada ölçümü yapılacak olan nesneye bütünsel olarak bakıp iPhone cihazınız ile odaklandığınızda keresinin otomatik olarak çerçeveye alınarak tam ölçülerini alabileceğiniz gibi tek tek ölçüm de yapabilirsiniz.

1 Uygulamadaki (+) butonuna bir kere bastığınızda hedeflenen noktadan başlayıp siz tekrar aynı butona basarak elde edilen uzunluğu alarak ekrana yansıtacak.

2 Nesnenin veya ölçümü yapılmak istenen herhangi bir yüzeyin değişik açılarının ölçülerini almak isterseniz (+) butonu ile noktalamaları birleştirmek sureti ile farklı farklı açılar ve ölçüler elde edebilirsiniz.

3 Ölçüm işlemi bittikten sonra ekrandaki ölçülere dokunduğunuzda yapmış olduğunuz ölçüm işleminin değerini alabilir, yine ekrandaki kamera butonuna tıklayarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.