Mobil

Samsung Galaxy J3 Format Atma Nasıl Yapılır ?

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Samsung Galaxy J3 Format Atma Nasıl Yapılır ? Samsung Galaxy J3 fabrika ayarlarına nasıl dönülür?

Telefonlarımıza bir çok nedenden dolayı format atmamız ya da telefonu sıfırlamamız gerekebilir. Format işleminde telefonumuz virüs bulaştı ise temizlenir, yavaşlama ya da aşırı ısınma problemi varsa giderilir. Örneğin telefonumuzu satacağız ve tüm bilgilerin silinmesini istiyorsunuz gene format atma işlemini yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy J3 Format Atma Nasıl Yapılır ?

Samsung J3 format atma işleminde telefon zarar görmez ve garanti kapsamından çıkmaz. Yazılım atma işlemi gibi değildir, mevcut yazılım sıfırlanır ve telefona yeniden kurulum işlemi yapılır. Telefon format atıldıktan sonra ilk aldığınız günkü gibi tertemiz olur.

Format atma işlemine başlamadan önce telefonu tamamen kapatın.

Aynı anda format atma tuşlarına Samsung logosu çıkana kadar basılı tutun. Samsung J3 format tuşları ses açma tuşu + ana ekran düğmesi + güç düğmesidir.

Samsung Galaxy J3 Format Atma Nasıl Yapılır ?

Karşınıza çıkan menüden wipe data/factory reset üzerine gelin. Menüler arasında gezmek için ses tuşlarını kullanabilirsiniz. Güç tuşuna basarak wipe data/factory reset seçimini yapabilirsiniz.

Daha sonra giriş yaptığınız bölümden gene ses tuşlarını kullanarak yes – delete user all data menüsünün üzerine gelin ve gene güç tuşu ile seçin.

Samsung J3 format atınca fotoğraflarım silinir mi?

Format atma işlemi sıfırlama işlemidir, bu yüzden telefon üzerinde kayıtlı tüm veriler, fotoğraflar, rehber de dahil her şey silinir.

Samsung J3 format atınca rehberim silinir mi?

Telefonunuz üzerinde kayıtlı ise tüm rehberiniz silinir, eğer gmail üzerinden yedekleme işlemi yaptıysanı buradan geri yükleyebilirsiniz.

Samsung J3 format atınca garantim biter mi?

Format atma işleminde garanti süreniz bozulmaz. Orjinal olarak üzerinde hangi yazılım varsa o yazılım üzerinden işlem yapılır.

Android Telefondaki Tüm Verileri Yedekleme Nasıl Yapılır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu