Eski Android Telefon yada Tabletle Yapılabilecek 12 Şey

Eski Android Telefon yada Tabletle Yapılabilecek 12 Şey

Eski cep telefonları ne yapılır ? Eski cep telefonu nasıl değerlendirilir?  Yeni telefon alınca atmak istemediğiniz Eski Android Telefon yada Tabletle Yapılabilecek 12 Şey ‘i listeledik.

Yeni bir telefon veya tablet satın almak herkesi heyecanlandırır ama eski cep telefonları da hal böyle olunca boşa çıkıyor. Satmak istediğiniz eski cep telefonu yada tableti satmaya çalıştığınızda onların çok ucuza gittiğini görüyor, ve bir müddet sonra mecburen bu fikrinizden de vazgeçiyorsunuz. Peki eski cep telefonları ile neler yapabilirsiniz?

Eski Android Telefon yada Tabletle Yapılabilecek 12 Şey

Yazımıza başlamadan önce eski cep telefon yada tabletinizi satmamanızı öneriyoruz. Nedenine gelince, yeni aldığınız ve kullanmakta olduğunuz cep telefonunu kaybettiğiniz; ya da bozduğunuz zamanlarda, eski cep telefonunuzun ne kadar da işinize yaradığını düşünüyor; ve onu yedek olarak kullanabiliyorsunuz.

Peki, eski Android  telefon yada tablet ile neler yapılabilir? İşte eski android cihazla yapabileceğiniz 12 şey!

1. Eski cihazı Oyun Konsolu olarak kullanma

Eski Android cihazınızı, Google Chromecast kullanarak evinizdeki TV’ye bağlayabilirsiniz. Bir Bluetooth kumandasıyla birlikte mükemmel bir ev yapımı Retro oyun konsoluna sahip olabilirsiniz. Dreamcast, Nintendo 64, Game Boy, Atari ve NES oyunlarıyla birlikte kullanabilir, çocukluğunuzdaki favori oyunlarınızı oynayabilirsiniz.

Bu yöntem ile oldukça basit ve ucuz bir şekilde oyun konsoluna sahip olabilirsiniz. Aşağıda sıraladığımız uygulamalardan birini indirin, Bluetooth kontrol cihazına bağlayın ve büyük ekranda oyun oynamanın keyfini çıkarın.

2. Eski cihazınızı Bebek Monitörü olarak kullanabilirsiniz

Yeni doğmuş bir bebeğiniz varsa, eski Android cihazınızı bebek monitörüne dönüştürmek sizin için oldukça faydalı olacaktır. Böylece siz ofisteyken ya da evin başka bir bölümündeyken bebeğinizi uzaktan görebilir ve duyabilirsiniz.

Bebeğinizi uzaktan görebilmenizin yanında; uyku düzenini takip etme, sakinleştirmek için sesler çalma ve bebek ağladığında size çağrı ve mesaj gönderme gibi özelliklerden de faydalanabilirsiniz.

3. Eski cihazınızı Navigasyon Cihazı olarak kullanabilirsiniz

Android cihazlarınızı çeşitli navigasyon uygulamalarını kullanarak, seyahatlerinizde işinize yarayacak bir sisteme dönüştürebilirsiniz. Bu uygulamalar, sürüş esnasında size yardımcı olmak için gerçek zamanlı trafik bilgisi, gezinme ve kullanıcı güncellemeleri gibi çeşitli gezinme bilgilerini de sunuyor. Cihazınızı arabanıza sabitledikten sonra, haritalara erişebilmek için GPS ve Wi-Fi özelliklerini kullanabilmeniz önemli.

4. Eski cep telefonunuzu VR Seti yapabilirsiniz.

Eski Android cihazınızı Google Cardboard veya benzer uygulamalardan biriyle kullanarak sanal gerçeklik seti olarak işlevini sürdürebilirsiniz. Bu alanda sunulan çeşitli uygulamalar ile sanal gerçeklik dünyasını ilginç şekillerde tecrübe edebilirsiniz.

#Orta Segmet Alınabilecek İdeal Özelliklerde 4 VR Gözlük

5. Dijital Radyo ya da Müzik Çalar olarak kullanılabilir

Android cihazlar için sunulan dijital radyo uygulamaları ile sevdiğiniz radyo kanallarını istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz. Cihazınızda radyo özelliği varsa, internet bağlantısının olmadığı yerlerde de bu zevki sürdürebilir, kendi yükleyeceğiniz müziklerle cihazınızı bir müzik çalara dönüştürebilirsiniz.

Eski Android Telefon yada Tabletle Yapılabilecek 12 Şey yazımızın devamı için diğer sayfaya geçebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap