• DOLAR
  3,5224
  % -0,09
 • EURO
  4,1480
  % 0,27
 • ALTIN
  145,4702
  % -0,26
 • BIST
  107.202
  % 0,35

WhatsApp’a Yeni Gelen Tüm Özellikler

WhatsApp’a Yeni Gelen Tüm Özellikler

Akıllı telefonların en çok kullanılan sohbet uygulamalarından WhatsApp’a son güncellemeler ile birlikte birçok yeni özellik eklendi. İşte WhatsApp’a Yeni Gelen Tüm Özellikler !

Sosyal medya ve anında mesajlaşma servis ve uygulamalarının güncelleme hızına yetişmek mümkün değil. Hemen her gün cep telefonlarımızın ekranlarında bu uygulamaların güncellendiğine dair bir uyarı görüyoruz.

Dünyanın en hızlı kullanıcı kitlesi edinen anında mesajlaşma servisi WhatsApp’da böyle.

Geçtiğimiz haftadan beri üst üste güncellenen uygulamanın arayüzünde ufak değişiklikler yapıldı. Gönderme butonu başta olmak üzere, sohbet ekranında ve iç servislerde de yenilikler dikkat çekiyor.

WhatsApp’a Yeni Gelen Tüm Özellikler

 

Grup Konuşmalarında Patron Olmak

Bir diğer yenilik de grup konuşmalarında yapıldı. Grup konuşmalarının ayarlarında yöneticileri bir bağlantı (link) bekliyor.

Söz konusu bu bağlantı, bir başka WhatsApp kullanıcısına yollandığında, tek bir tıklama ile gruba girmek mümkün oluyor. Bu sayede grup konuşmalarına başka kullanıcıları eklemek kolaylaşıyor.

“Gruba davet bağlantısı” olarak adlandırılan bu linke sadece grup yöneticileri erişebiliyor.

WhatsApp’a Yeni Gelen Tüm Özellikler

 

Emojilerle Resim Yapın

WhatsApp uygulaması içerisinde fotoğraf ve video gönderirken, fotoğraf ve videoların üzerine yazılar yazmak, emoji karakterleri eklemek ve çizim yapmak da artık mümkün.

WhatsApp’a Yeni Gelen Tüm Özellikler

Gruplarda Kişileri Etiketleme Özelliği

Grup konuşmalarında insanları etiketleyebilmenizi sağlayan bu özellik, gereksiz konuşmalardan uzak durmanızı da sağlıyor. Whatsapp‘a gelen bu etiketleme özelliği sayesinde grup sohbetleri daha da gelişti diyebiliriz. Özel olarak bildirim gitmesini istediğiniz kişinin adını yazmadan önce “@” diyerek açılan menüden adını seçmeniz yeterli.

WhatsApp’a Yeni Gelen Tüm Özellikler

Hareketli GIF Gönder

Geçtiğimiz ay iOS güncellemesiyle birlikte uygulamadan rahatça GIF gönderilmeye başlanmıştı. Bu özellik çok yakında Android için de tam anlamıyla çalışmaya başlayacak.

WhatsApp’tan Yüklenen Fotoğraflar Otomatik Olarak Nasıl Silinir

Bu güncelleme hali hazırda iOS için kusursuz çalışırken, Android üzerinde henüz kararlı değil, tekleyebiliyor.

WhatsApp’a Yeni Gelen Tüm Özellikler

WhatsApp’a Yeni Gelen Tüm Özellikler

Bu özelliği kullanırken konuştuğunuz kişiye GIF göndermek için Medya sekmesini kullanarak karşımıza çıkan klasör seçeneklerinden GIF sekmesini tıklamamız gerekecek. Ancak bu özelliklil Android için henüz tam pişmiş değil.

Mesaj Seçerek Cevaplama

WhatsApp üzerinde gelen mesajlardan sadece cevap vermek istediğiniz birini seçerek ona “cevap dönme” özelliği de hızlı mesajlaşma uygulamasının önemli özelliklerinden biri.

WhatsApp’a Yeni Gelen Tüm Özellikler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

 • ÇOK OKUNAN


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.