Ücretsiz Dil Öğrenme Siteleri

Ücretsiz dil öğrenme siteleri, yeni bir dil öğrenmek isteyenler yada dil bilgisini geliştirmek isteyenlere oldukça faydalı olacaktır.

İnternet ortamında düzinelerce yabancı dil öğretimi hizmeti veren web sitesi bulunuyor. İnternette İspanyolca, İngilizce, Almanca, Yunanca, Fransızca, İtalyanca, İbranice, Çince ve diğer diller de dahil olmak üzere, herhangi bir dili hiç bir ücret ödemeden öğrenelebilir veya gelişitrebilirsiniz.

Web sayfaları dışında akıllı telefonlar için de ücretsiz mobil dil öğrenme uygulamaları bulunuyor.  Sizler için kullanabileceğiniz ücretsiz dil öğrenimi ve değişim kaynakları listesini derledik .

Aşağıda sıraladığımız web sitelerinde, ücretsiz yabancı dil eğitimi alınabilir.

Duolingo

Ücretsiz ingilizce konuşma siteleri

Duolingo, ücretsiz olarak yeni bir dil öğrenmek için internet ortamında bulabileceğiniz en iyi sitelerden birisi.

Bu sitede İngilizce ve Almancanın yanı sıra eğer İngilizce bilginiz varsa İspanyolca, Fransızca ve daha birçok dili öğrenebilirsiniz. Duolingo aynı bir oyun gibi, gramer ve kelimeleri öğrendikçe rozet kazanıp yeni seviyeler açabilirsiniz. Ayrıca diğer kullanıcılarla yarışma özelliği de var. Bir diğer güzel özelliği “immersion” kısmında ise çeviri yaparak pratik kazanabilirsiniz.

Memrise

Ücretsiz ingilizce konuşma siteleri

Memrise, uzman dilbilimciler tarafından hazırlanmış, 200’den fazla dil kursunun bulunduğu bir platform. Platformda akıllı öğrenim teknolojisi ile yerel aksanlardan sohbet ve dilbilim becerilerine, 20 binden fazla yerli konuşmacı videosu ve sohbet botlarını kullanarak yabancı dil öğrenmeye başlanılabiliyor. Mobil ortamlardan da gündelik konuşmaları, her zaman kullanılan ifadelerin öğrenilebileceği bir platform sunuluyor. iOS ve Android uygulamaları ile, her yerde yabancı dil öğrenmeye devam edebiliyorsunuz. Wi-Fi olmasa bile, çevrimdışı mod ile uygulamayı kullanabiliyorsunuz.

Busuu

Ücretsiz ingilizce konuşma siteleri

Busuu’da 12 ayrı dil var ve bedava erişimle hem dil öğrenme kaynaklarına hem de dünya genelinde diğer kişilere ulaşıp konuşarak dil öğrenebilirsiniz. Küçük bir ücret karşılığında Premium üye olup daha fazla avantaj yakalayabilirsiniz.

İnternet Polyglot

Ücretsiz ingilizce konuşma siteleri

Internet Polyglot platformunda, web sayfasında öğrenilmek istenilen dil seçildikten sonra, birkaç kelime veya cümle öğreten derslerin bulunduğu bir ortam ile karşılaşılıyor. Yabancı dil konusunda daha önce deneyimi olan birisi için oldukça basit olacağını düşündüğüm platformda, öğrendiklerini test etmek için tekrar derslere katılım sağlanabilir. Polyglop sayfasında resim oyunları, oyun tahmin etme, oyun yazma ve eşleştirme gibi oyun servisleri bulunuyor.

FluentU

Ücretsiz ingilizce konuşma siteleri

FluentU, video ve flash oyunları kullanılarak dil öğrenilebilen bir platform. İnteraktif bir rehber aracılığıyla kelimeler öğrenilip daha sonra öğrenilenlerin olduğu videolar ile bilgiler pekiştiriliyor. Videolar; konu, zorluk seviyesi, reklam, film fragmanları, haberler ve daha fazlası için filtrelinebiliyor. Web sayfasında 15 günü ücretsiz olan dil öğrenme setleri bulunuyor.

Lang-8

Ücretsiz ingilizce konuşma siteleri

Lang-8 kendisini ücretsiz dil eğitimi sitesi olarak tanımlıyor. 180’in üzerinde ülkede kullanılıyor ve yazma becerinizi geliştirmeniz için en iyi sitelerden biri. Siteye katıldıktan sonra öğrendiğiniz dilde kısa yazılar yazabilirsiniz. Yazdığınız yazılar o dili ana dili olarak konuşan kişilere gözükür ve bu sayede düzeltmeler alabilirsiniz. Buna karşılık siz de sizin dilinizi öğrenenlere yardımcı olabilirsiniz.

StudyStack

Ücretsiz ingilizce konuşma siteleri

StudyStack sitesinde yeni bir dil öğrenmek için oyun kartları kullanılıyor. Site oldukça basit ve kullanışlı bir arayüze sahip. Sitede bulmacalar, sınavlar, eşleştirmeler, kelime karşılaştırmaları ve diğer oyun araçları bulunuyor.

Bu platformda öğrenilebilecek diller: Arapça, Çince, Fransızca, İspanyolca, Latince, Almanca, Felemenkçe, Rusça, Korece, Lehçe, Portekizce, İrlandaca, İtalyanca, Yunanca, İbranice, Hintçe, Macarca, Japonca,  Slovakça, Fince , İsveççe, Çekçe, Kazakça, Galce

Livemocha

Ücretsiz ingilizce konuşma siteleri

Livemocha üzerinden 35 dil öğrenebilirsiniz. Bunların içinde Türkçe’nin tam anlamını da bulabilmek mümkün.

Bitgab

Ücretsiz ingilizce konuşma siteleri

Bitgab, diğer opsiyonlardan farklı olarak, dil öğrenmeyi daha sosyal ve eğlenceli teknikle sunan ücretsiz bir sosyal ağ. Seviyenize göre film, şarkı ve ilginç haberler ile hazırlanmış içerikler günlük olarak yayınlanıyor. Dünyanın çeşitli yerlerinden edineceğiniz arkadaşlarla veya öğretmenlerle sohbet edip, dilerseniz kameralı görüşebilme imkanı sunuyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu