Payoneer Hesap Açma Nasıl Yapılır?

payoneer hesap acma nasil yapilir Payoneer Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Paypal benzeri bir ödeme sitemi olan Payoneer nedir, Payoneer Hesap Açma, para gönderme ve para çekme nasıl yapılır yazımızda detaylı olarak ele alacağız.

PayPal; 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerin PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemini durdurmuştu. (Bakınız: PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurdu)

Paypal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmasının ardından bir çok kişi Paypal alternatifi sitelere yöneldi.  Dünya genelinde güvenilirliği ile öne çıkan Paypal yerine kullanılabilecek, benzer imkanları sunan online ödemelerinizde kullanabileceğiniz Paypal alternatifi sitelerden biriside Payoneer‘dir.

Payoneer Nedir ?

Payoneer yurtdışında yaygın olarak kullanılan kullanışlı bir para transferi aracıdır.

Yapılan işlem başına ufak kesintiler uygulayan Payoneer aynı zamanda kullanıcılarına Payoneer nakit kart adı altında MasterCard güvencesiyle TEB bankası atmlerinden herhangi bir kısıtlama olmadan anında nakit çekme işlemide gerçekteştirmektedir. 

Payoneer bünyesinde 70’i aşkın para birimi üzerinden 200’ü aşkın ülkeye para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Payoneer sistemini kullanmak için öncelikle Payoneer hesabı açmanız gerekmektedir.

Hemen ilk akla gelen Payoneer Türkiye’de kullanılıyor mu? Evet Payoneer Türkiye’de kullanılıyor.

Payoneer Hesap Açma

Öncelikle buradan Payoneer kayıt sayfasına gidiyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak.

payoneer hesap acma nasil yapilir 1 Payoneer Hesap Açma Nasıl Yapılır?

İlk olarak bireysel hesap için Bireysel, şirket hesabı için Şirket yazan bölümü seçiyoruz ve devamındaki bilgileri doldurarak ‘İleri’ diyoruz. Ardından karşımıza aşağıda gördüğünüz gibi ikinci sayfa çıkacak.

payoneer hesap acma nasil yapilir 2 Payoneer Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Yine bilgileri dolduruyoruz. Adres yazılırken noktalama işaretleri kullanmayın. Her satır için karakter sınırı var. Noktalama işaretleri bu sınırı aşmanıza sebep olabilir. Bütün kayıt süresince olduğu gibi adres satırı da doldurulurken Türkçe karakterler kullanmıyoruz. Uzun adresler için Adres satırı 2 de kullanılabilir. Bilgileri doldurduktan sonra ‘İleri’ diyoruz.

payoneer hesap acma nasil yapilir 3 Payoneer Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirtilmiş olan bilgileri doğru bir şekilde giriyoruz. Şifre oluştururken en az 7 haneli olmalı ve içinde hem rakam hem de harf bulundurmalı. Aksi takdirde şifreyi kabul etmeyecektir. Burada kimlik numaranızı hesap sahibinin gerçekten siz olduğunuzu onaylamak için istiyor. Kimlik numarası doğru olmalı. Çünkü ileride Payoneer hesabı ile Türkiye’deki banka hesabımızı ilişkilendireceğiz. Bigileri doldurduktan sonra ‘İleri’ diyoruz. Ve karşımıza dolduracağımız son sayfa çıkıyor.

payoneer hesap acma nasil yapilir 4 Payoneer Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Son aşamada yukarıda gerekli olan bilgileri doğru bir şekilde giriyoruz ve ‘Gönder’ diyerek kaydımızı tamamlıyoruz. Birkaç gün içerisinde hesabınız kontrol edilerek onaylanıyor ve kullanıma hazır hale geliyor.

Payoneer Para yatırma ve çekme

Payoneer ile para göndermek ve almak oldukça kolaydır. Tıpkı paypaldaki gibi e-posta yerine size özel tahsis edilen referans numarasını arkadaşlarınıza göndererek herhangi bir kesinti uygulanmadan kolayca ödeme alabilir ve aynı şekilde referans numaralarını kullanarak sizlerde ödeme gönderebilirsiniz.

Payoneer komisyon oranları dahilinde Ön Ödemeli Master Card logosuna sahip Payoneer kartınızı kullanarak Türkiye sınırları içerisinde TEB ATM’leri üzerinden para çekme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ön ödemeli kartınızı yanınıza alarak en yakın TEB ATM’sini bulmalı ve ATM’ye kartınızı yerleştirmelisiniz. Kartınızın şifresini girmenizin ardından para çekme ve yatırma menüleri karşınıza gelecektir. Para Çekme menüsüne tıklayarak çekmek istediğiniz tutarı girmeniz yeterli.

Fiyatlandırma ve ücretlerin tam listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol