En iyi PC Temizleme Programları

Gereksiz dosyalardan (önbellek, geçici dosyalar, hata günlükleri vb) kurtularak bilgisayarı hızlandırmak için gerekli en iyi PC temizleme programları.

Bilgisayarınızda önbellek, geçici dosyalar, hata günlükleri vb. dosyalardan temizleyerek bilgisayar performansını üst düzeyde tutabilirsiniz. Bu tür dosyaları düzenli olarak temizlemediğinizde, boyutu onlarca GB’a kadar çıkarak fazla yer kaplamakla birlikte,  çeşitli yazılım hataları ve sistem yavaşlamasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bunun için bilgisayarınızı temizlemeli, gereksiz dosyaları silme programı kullanmalısınız.

PC Temizleme Programları

Bu programlar genel olarak arka planda gereksiz olarak çalışan sistem programlarını durdurur, önbelleği temizler ve gereksiz programları ve dosyaları silerek bilgisayar hızlandırma için gerekli olan alanı size kazandırır.

Windows 10 içinde bulunan Dahili Temizleyici

En iyi PC Temizleme Programları

Eğer sisteminizde Windows 10 yüklüyse, internetten farklı bir temizleme programı indirmenize gerek yok. Windows 10’un içerisinde yerleşik halde gelen temizleyici, sisteminizde bulunan gereksiz dosyaları temizleyip boş alan açabiliyor. Bu temizleme aracını aktif etmek için sırasıyla Ayarlar> Sistem> Depolama seçeneğine gidin ve yukarıdaki ekranda gördüğünüz gibi ‘Diskte şimdi yer açın’ menüsüne tıklayın.

CCleaner

En iyi PC Temizleme Programları

CCleaner, PC temizleme, bilgisayar hızlandırma, program kaldırma, dosya silme, kayıt defteri temizleme, kalıcı silme ve daha birçok işlemi yapabilen başarılı bir sistem optimizasyon ve güvenlik programıdır.

Windows PC kullanıcılarına CCleaner Free (Ücretsiz) ve CCleaner Professional (Pro) olmak üzere iki sürüm sunulmuştur. Key gerektiren CCleaner Professional sürümünde PC sağlık testi, program güncelleme, PC hızlandırma, gizlilik koruması, gerçek zamanlı izleme, planlı temizleme, otomatik güncelleme ve destek gibi özellikler bulunmaktadır. CCleaner Pro sürümünü 30 gün ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. CCleaner Ücretsiz sürümü ise daha hızlı bilgisayar ve gizlilik koruması özelliklerini sunmaktadır ve ömür boyu ücretsizdir.

.:: CCleaner İndir ::.

BleachBit

En iyi PC Temizleme Programları

Windows, Linux veya Mac bilgisayar için CCleaner alternatifi arıyorsanız BleachBit sizin için mükemmel bir seçim olabilir. Tıpkı CCleaner gibi BleachBit, kullanıcılara disk temizleme yardımcı programı ve bir gizlilik yöneticisi de sunar. BleachBit, web tarayıcılarından, e-posta istemcilerinden ve diğer yazılımlardan geçici ve önbellek dosyalarını silmenize olanak tanır. BleachBit’in tek dezavantajı, kayıt defteri temizleyici sunmamasıdır.

.:: BleachBit İndir ::.

Cheetah Clean Master

En iyi PC Temizleme Programları

Cheetah Clean Master, Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda kullanabileceğiniz en iyi CCleaner alternatiflerinden bir tanesidir. Cheetah Clean Master, Android ve Windows 10 platformunda oldukça popüler bir programdır. Cheetah Clean Master, önbellek dosyalarını temizlemek için 1000’den fazla programı tarayabilir. Cheetah Clean Master, aynı zamanda bilgisayarınızı optimize etmenize, sürücülerinizi güncellemenize, dosyalarınızı kurtarmanıza ve birçok işlevi gerçekleştirmenize olanak tanır.

.:: Cheetah Clean Master İndir ::.

Puran Utilities

En iyi PC Temizleme Programları

Puran Utilities, çeşitli PC optimizasyon araçlarını bir araya getiren en iyi başka bir başka programdır. Puran Utilities 20’den fazla araca sahiptir. Puran Utilities’ta yer alan araçlar ile boş klasörleri hızlı bir biçimde temizleyebilir, dosyalarınızı kalıcı olarak silebilir, kayıt defterini temizleyebilir, başlangıçta açılan programları düzenleyebilir ve daha birçok işlevi gerçekleştirebilirsiniz.

.:: Puran Utilities İndir ::.

IObit Advanced SystemCare

En iyi PC Temizleme Programları

Iobit Advanced SystemCare, günümüzde kullanabileceğiniz başka bir kullanışlı sistem bakım ve optimizasyon programıdır. Kullanımı ücretsiz olan Iobit Advanced SystemCare, CCleaner’dan çok daha fazla özellik sunuyor. Iobit Advanced SystemCare’in ücretli bir sürümü olmasına rağmen, ücretsiz sürüm kişisel bilgisayar için fazlasıyla yeterlidir. Iobit Advanced SystemCare, kısayol düzeltme, kayıt defteri temizleme, casus yazılım temizleme, disk tarama, kayıt defteri birleştirme gibi pek çok özelliğe sahiptir.

.:: Iobit Advanced SystemCare İndir ::.

AVG TuneUp

En iyi PC Temizleme Programları

Popüler sistem bakım ve optmizasyon programı AVG TuneUp, en iyi CCleaner alternatiflerinden bir tanesidir. AVG TuneUp ile ilgili en iyi kısım, bilgisayarınızın performansını artırmak için ihtiyacınız olan hemen hemen her özelliği sunmasıdır. AVG TuneUp, disk birleştirme, Windows kayıt defterini düzeltme, silinen dosyaları kurtarma ve önemsiz dosyaları temizleme gibi pek çok özelliğe sahiptir.

.:: AVG TuneUp İndir ::.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu