Samsung Bixby nedir, nasıl kullanılır ?

Samsung Bixby nedir, nasıl kullanılır ?

Samsung’un sanal asistanı Bixby nedir, Samsung Bixby nasıl kullanılır? Samsung Bixby’i hangi modeller destekliyor ve Bixby’de Türkçe dil desteği bulunuyor mu?

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus akıllı telefonlarda yer alan ve Bixby tuşu ile kullanılabilen sanal asistanın yapay zeka sistemi öğrenebilir asistan olarak kullanılmakta ve kullanıcılara göre kişiselleştirilebilmektedir.

Samsung Bixby nedir?

Bixby, Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleriyle birlikte kullanıcılarına sunduğu yeni nesil akıllı sesli asistandır. Apple Siri, Google Asistan ve Microsoft Cortana gibi diğer mobil cihazlarda kullanılan sesli asistanlara rakip olarak geliştirilen Samsung’un yeni sesli asistanı Bixby, en az rakipleri kadar akıllı bir yardımcınız oluyor.

Samsung Bixby sayesinde kolaylıkla diğer sesli asistanlardan da alışık olduğumuz sorularınıza yanıt bulabilir ayrıca Samsung’un özel servislerinin kontrollerini sesli olarak kullanabilirsiniz.

Samsung Bixby nasıl kullanılır?

Bixby’i çalıştırmak için Galaxy S8 ya da Galaxy S8 Plus telefonunuzun yan kısmında Bixby için özel olarak atanan tuşa basmanız ya da telefonunuza “Bixby” diyerek seslenmeniz yeterli oluyor. Böylelikle Bixby’i kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Samsung Bixby’i hangi modeller destekliyor?

Bixby’i kullanmak için şimdilik Samsung Galaxy S8 veya Galaxy S8 Plus modellerine sahip olmalısınız. Ayrıca muhtemelen Galaxy S8 ailesinden sonra çıkacak hemen hemen her Samsung akıllı telefon Samsung’un sesli asitanı Bixby’i destekleyecektir.

Samsung Bixby’de Türkçe dil desteği bulunuyor mu?

Bixby’de Türkçe dil desteği olup olmadığıyla ilgili bir açıklama yapılmadı.


Samsung S8, S8+ ve Note 8’de bulunan Siri ve Google Asistan alternatifi Bixby Nasıl Kapatılır, Bixby kapatma tuşu nerede, Bixby nasıl iptal edilir?

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol