Bixby Nasıl Kapatılır ?

Bixby Nasıl Kapatılır ?

Samsung S8, S8+ ve Note 8’de bulunan Siri ve Google Asistan alternatifi Bixby Nasıl Kapatılır, Bixby kapatma tuşu nerede, Bixby nasıl iptal edilir?

Bixby, Samsung’un Galaxy S8, Galaxy S8 Plus ve Note 8modelleriyle birlikte kullanıcılarına sunduğu yeni nesil akıllı sesli asistandır. Siri, Google Asistan ve Cortana gibi diğer mobil cihazlarda kullanılan sesli asistanlara rakip olarak geliştirilen Samsung’un yeni sesli asistanı Bixby, en az rakipleri kadar akıllı bir yardımcınız oluyor. Bixby hakkındaki detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bixby tuşu konumu gereği yanlış basmalara oldukça müsait. Bundan memnun olmayanlar bixbyi kapatabilirler. Peki cihazların sol kenarında yer alan fiziksel Bixby tuşu nasıl iptal edilir? Bixby iptal etmeden bixbye yeni fonksiyon atayabilirsiniz.

Bixby Nasıl Kapatılır ?

Bixby tuşunu iptal etmek için ana ekranda parmağınızı sürükleyerek Bixby Home sayfasını görüntüleyin.

1- “Hello Bixby” sayfasında üç noktaya ardından Ayarlar’a dokunun.

Bixby Nasıl Kapatılır ?

2 – Bixby Ayarları menüsünde aşağılarda “Bixby Tuşu”nu bulun. Burada “Hiçbir şey açma”yı seçin.

Bixby Nasıl Kapatılır ?

3 – Geri dönüp Ses altında “Bixby Voice”u da kapalı konuma getirin.

Bixby Nasıl Kapatılır ?

4 – Bixby tuşunu devre dışı bırakmanın bir yolu da; Hello Bixby sayfasında çark simgesine dokunup Bixby tuşu kapalı konuma getirmek.

Bixby Nasıl Kapatılır ?

Bixby Tuşu’na Yeni İşlev Atama

Bixby Button Remapper uygulaması ile Bixby’e yeni işlev atayabilirsiniz.

Bixby Button Remapper
Bixby Button Remapper
Developer: Phascinate
Price: Free

Uygulamayı açtığınızda öncelikle Bixby Remapper’ı açık konuma getiriyorsunuz. Sonrasında bu tuşa bastığınızda gerçekleştirilmesi gereken görev atıyorsunuz. Seçenekler arasında; Uygulama açma, Google Now’ı başlatma, Kamerayı açma, Güç menüsünü gösterme, Bildirimler paneline ulaşma, Geri – Ana Ekran ve Son Uygulamalar tuşunu atama, El Fenerini açma, Rahatsız Etme moduna geçme var.

Bixby Nasıl Kapatılır ?

Bu arada Bixby Remapper’ı etkinleştirdiğinizde Bixby uygulaması kullanılmaz oluyor. Bixby uygulamasına girmek için uygulamayı kapatmanız yeterli oluyor.

Yorum Yap

Yorum Yap