Siriye Kafa Tutan Google Asistanın 10 Muhteşem Özelliği

Siriye Kafa Tutan Google Asistanın 10 Muhteşem Özelliği

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bu yazımızda Google’ın Android cihazlar için kullanıma sunduğu yapay zekalı asistanı, Siriye Kafa Tutan Google Asistanın 10 Muhteşem Özelliği ‘ni anlatacağız.

Google yapay zeka asistanı daha önce sadece Google Pixel cihazlarda kullanıma sunulmuştu. Şimdi ise neredeyse tüm android cihazlar ve bunun yanındada iPhone cihazlar için kullanıma sunulmuş durumda.

Google Asistan bu arada bir çok gelişmiş özelliğe sahip oldu. Bizde bu yazımızda artık IOS Siriye Kafa Tutan Google Asistanın 10 Muhteşem Özelliği ‘ni tüm yönlneri ile ayrıntılı olarak ele alacağız.

Google Asistanın 10 Muhteşem Özelliği

# Google Asistan size haber okuyabilir

Google Asistan seçili kaynaklarda gene size hitap eden haberleri robot ses ile değil gerçek haber spikeri sesiyle okuyabilir. Bunun için Google uygulamasını açıp sol menüden ayarlar menüsüne girin, burada Google Asistan sekmesinin altında Ayarlar>Haberler sekmesine girerek özelliği aktif edebilirsiniz.

# Hatırlatıcı Özelliği

Google Asistan yere ve zaman göre hatırlatmalar yapabilir. Hatırlatma özelliğinde özeliğinde yer ve zamanı kullanmak için Ayarlar>Google Asistan> Ayarlar>Kişisel Bilgi adımlarını izlemeniz gerekmektedir. Ayrıca alışveriş listesi yapmak için de yalnızca Asistan’a “Alışveriş listeme X ürününü ekle” gibi bir komut vermeniz yeterlidir.

# Uçuş Bilgilerinin durumunu klayca öğrenebilirsiniz

Google Asistan’a bir uçuş numarası verdiğinizde size ilgili uçuşun anlık durumunu sunar.

# Birimler arasında kolayca çeviri yapabilirsiniz

Asistana sesli komut vererek bir birimi başka bir birime çevirtebilirsiniz. Örneğin 1 amerikan doları kaç sterlin yapar gibi.

# Cümle Çevirileri Yapabilir

Google Translate’teki gibi tüm çevirileri google asistana yaptırabilirsiniz. Sorduğunuz sorunun istediğiniz dilde karşılığını alabilirsiniz.

#Anlık Trafik bilgisi görüntüleme

Gideceğiniz yerin trafik durumunu asistan sayesinde kolayca öğrenebilirsiniz.

#Google Play Music yada Youtube’da Müzik veya Video oynatabilirsiniz.

Google Asistan ile Google’ın Play Music servisinden müzik ve Youtube’dan video oynatabilir, ses yükseltme düşürme yada bir önceki şarkıya geçiş gibi özellikleri sesli komutla yapabilirsiniz.

# Donanımlarınızı kontrol eder

Google Asistan vasıtasıyla el feneri ve bluetooth gibi donanımsal özellikleri de kontrol edebilirsiniz. Ayrıca ayarlar menüsündeki “Ne Yapabilirim?” sekmesinden ‘selfie çek’ gibi faaliyet önerileri de alabilirsiniz.

# İnternet bağlantısı olan akıllı cihazları yönetebilirsiniz.

Google Asistan ile internet bağlantısı olan akıllı cihazları (akıllı televizyonlar, buzdolapları, termostatlar gibi) kontrol edebilirsiniz. Şimdiki akıllı ev sistemlerini hesaba kattığınızda “salonun ışıklarını söndür” komutuyla beraber yerinizden kalkmadan ilgili odanın ışıklarını söndürebilirsiniz.  Akıllı aygıtları yönetme özelliğini aktif etmek için Ayarlar>Google Asistan>Ayarlar>Ev Kontrolü (Home Control) adımlarını takip edebilrsiniz.

# Uygulamalar İçinde Arama Yapabilir

Son olarak Google Fotoğraflar gibi diğer Google servislerini kullanıyorsanız bu servisler içinden içeriklere Google Asistan üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Google Asistan aracılığıyla SMS mesajlarınıza da kolayca ulaşabilirsiniz. Yani X kişisiyle yaptığınız mesajlaşmayı Google Asistan tespit edip size okuyabilir.  Google Asistan’ın bu özeliği WhatsApp ya da Telegram gibi üçüncü parti mesajlaşma uygulamalarını kapsamıyor.

Bu yazımızda Google Asistanın 10 Muhteşem Özelliği sizlere sunduk. SGoogle Asistan’ın becerileri hala gelişme aşamasında ve bu sıraladığımız özelikler gelişip değişebilir.

Google Asistan’ı aşağıdaki playstore linkinden indirebilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol