Oyun

Steam Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Son Güncelleme: 8 Eylül 2020

Steam kullanıcı adınızı bir kaç basit adımda kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ancak baştan uyaralım Steam kullanıcı adı değiştirme işlemi sadece oyunlarda ve profilde gösterilen kullanıcı adını değiştirmeye yarıyor Steam’e giriş yaparken kullandığınız kullanıcı değiştirilemiyor.

Steam nedir?

Steam, 2003 yılında Valve Corporation tarafından tasarlanan, açılımı Science (Bilim), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik), Art (Resim) ve Mathematics (Matematik) sözcüklerinden meydana gelmiş bir dijital oyun dağıtım platformudur.

Steam kullanıcı adı değiştirme

Adım #1: Steam’i açın ve kullanıcı adınızın üstünde durun, açılan pencereden Profil’i seçin.

Kısayol üzerinden Steam’i başlatın. Açılan Steam penceresinden yukarıda bulunan kullanıcı adınızın üstüne Mouse imlecini getirin. Açılan listede Profil seçeneğine tıklayın ve profilinizi düzenleyeceğiniz bölüme gidin.

Steam Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Adım #2: Seviye kısmının altında bulunan Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.

Profilinizin sağ tarafında bulunan Seviye kısmının altındaProfili Düzenle’ seçeneği bulunuyor, bu seçeneğe tıklayarak profilinize dair her şeyi düzenleyebildiğiniz bölüme gidin.

Steam Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Adım #3: Açılan ilk pencerede Profil Adı kısmını değiştirin.

Profili düzenleye tıkladıktan sonra karşınıza Genel sekmesi çıkacak. Burada zaten ilk olarak göreceğiniz şey kullanıcı adı olacaktır. Buradan kullanıcı adını değiştirin.

Adım #4: Değişiklikleri kaydedin ve işlem tamam.

En aşağıya kaydırarak değişikliğinizi kaydedin ve Steam kullanıcı adı değiştirme işlemi tamam.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu