Oyun

Steam Oyun Kodu Etkinleştirme

Son Güncelleme: 6 Kasım 2019

Steam oyun kodu etkinleştirme yazımızda internet üzerinden satın aldığınız orijinal oyunları steam üzerinden nasıl etkinleştirileceğinizi anlatacağız.

Steam, bilgisayar oyunlarını satın alabileceğiniz ve oynayabileceğiniz devasa bir oyuncu platformudur. Steam Windows, Linux ve OS X platformlarında çalışmakta olup indirmek ve üye olmak tamamen ücretsizdir. Steam’den satın aldığınız oyunlar direkt olarak sizin hesabınıza eklenmektedir dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde bu oyunları indirebilir ve oynayabilirsiniz.

Steam üzerinden Şifre “Key Kodu” sayesinde internet üzerinden almış olduğunuz bir oyunu ücretsiz etkinleştirip hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

Steam Oyun Kodu Etkinleştirme

Steam oyun kodunu aktifleştirmek oldukça kolay bir işlemdir.

1- İlk olarak, bir dijital oyun mağazası olan Steam’in masaüstü uygulaması üzerinden hesabınız ile giriş yapın.

2- Steam uygulamasının sol alt kısmında yer alan “Oyun ekle” butonuna tıklayın ve açılan pencere üzerinden “Steam’de ürün etkinleştir” seçeneğine tıklayın.

Steam Oyun Kodu Etkinleştirme

3- Daha sonra Steam Ürün Etkinleştirme penceresi açılacaktır. Bu pencere üzerinden “İleri” butonuna tıklayın. Ardından “Steam Abonelik Sözleşmesi”ni kabul etmeniz gerekiyor.

4- Bu işlemin ardından Steam oyun kodunu girebileceğiniz ekran ile karşılaşacaksınız. Steam oyun kodunu kutuya yazın ve “İleri” butonuna tıklayın.

Steam Oyun Kodu Etkinleştirme

5- Yukarıdaki işlemin ardından Steam oyun kodunun başarı ile tamamlandığını belirten bir yazı ile karşılaşacaksınız.

Aktivasyon penceresini kapattıktan sonra eklediğiniz oyunu kütüphanenizde görebilirsiniz.

Steam kütüphanenize eklediğiniz oyunu indirmek için “Yükle” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Steam’de satın alıp beğenmediğiniz bir oyun varsa bu oyunu tabii ki iade edebilirsiniz. Yalnız Steam oyun iade işlemlerinin bazı şartları var ve bu şartların iade edeceğiniz oyunda bulunması gerekiyor. Buradaki yazımızda Steam oyun iade etme şartları nelerdir, Steam’dan alınan oyunlar nasıl iade edilir, Steam iade talebi ne zaman sonuçlanır ve iade edilen oyunun para iadesi ne zaman yapılır sorularını cevaplandıracağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu