Mobil

Telefon Ekranındaki Çizikler Nasıl Giderilir ?

0
(0)

Tablet yada telefon ekranındaki çizikleri ortadan kaldırabilmek için farklı yöntemler kullanabilmemiz mümkün. Şimdi çizilen telefon ekranı nasıl düzeltilir bakalım.

Sadece ekranlarda değil telefon kasalarındaki çizilmeler tüm mobil kullanıcıların ortak derdi sanırım. Çizikler, şiddetine ve konumuna bağlı olarak yüzeyselden, cihazının kullanılamaz hale gelsine kadar çeşitli şekillerde olabilir. En kötü çiziklerde ekranın değişmesi gerekebilirken hafif-orta çizikler bazı yöntemlerle kolayca halledilebilirler.

Aslında telefonlardaki çizilmeleri önlemenin en iyi yolu ekran koruyucu jelatin ve koruyucu kılıf kullanmaktdır.

Dikkatsiz kullanımdan kaynaklanan ekran çizikleri, düşürme yada darbe ile daha vahim hale gelebiliyor.

Telefon ekranındaki çizikler nasıl giderilir ?

Telefonunuzdaki çizikleri gidermenin birçok farklı yolu var.

Karbonat, pasta – cila, diş macunu, zımpara, yağ, pudra gibi evinizde bulabileceğiniz çeşitli materyalleri kullanarak telefonunuzdaki kılcal çizikleri temizleyebilirsiniz. Bazı uygulamalar ufak boyuttaki çizikleri kapatmak için olsa da, bazıları daha derin ve belli olan çizikleri örtmeye yarayabiliyor.

Aslında ekranınızdaki çizikler için en iyi çözüm tabi ki ekranı değiştirmek olacaktır. Ancak basit, kolay ve ucuz olan bu yöntemlerden herhangi birini deneyerek ekranınızdaki çizikleri geçici bir süre için onarabilirsiniz. Ama unutmayın bunlar sadece geçici çözümler.

Karbonat

Karbonat ile çizikleri gidermek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamanız gerekiyor.

  • 2 ölçek karbonat ile bir ölçek suyu karıştırın
  • Krem kıvamını alana kadar karıştırın
  • Hazırladığınız karışımı çiziklerin üzerine dairesel bir şekilde sürerek uygulayın. Bu işlemi yaparken yavaş ve dikkatli hareket edin.
  • Sürme işlemi tamamlandıktan sonra temiz bir bez ile karışımı uyguladığını alanı temizleyin.

Diş Macunu

Diş macunuyla çizik giderme herkesin evinde deneyebileceği oldukça pratik bir yöntem. Diş macunları, dişlerin parlamasını sağlayan mikroskobik boyutta aşındırıcı parçacıklar içerir. Bu içeriği sayesinde telefon ekranları, gözlük camları vb. sert cam yüzeylerdeki çizikleri giderme konusunda etkilidir.

Telefon ve tabletleriniz üzerindeki çizikleri giderebilmek için diş  macununu alarak temiz ve yumuşak bir kumaş yada bezin üzerine bir miktar koyun. Daha sonra ekranınızdaki çizikler üzerine sürerek uygulayın.

Bu yöntemdeki kilit nokta ise kullanacağınız diş macunu. Jel halindeki diş macunlarını tercih etmezseniz başarı oranınız daha da yüksek olacaktır. Diş macunu sürme işleminden sonra telefon yada tabletinizin ekranını temiz bir bez ile temizlemelisiniz.

Otomobil Çizik Kremleri

Telefonlarımız için olmasa da, arabalar için üretilen bir çok çizik kapama kremi yada pasta bulunuyor. Arabalardaki kılcal çizikleri gidermek ve partlatmak için kullanılan pasta-cila ürünleri telefon ekranındaki çizikleri gidermek konusunda da etkilidir.

Bunlardan herhangi birini online alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz. Hatta arabası olan arkadaşlarınıza sorarak olması durumunda bir kaç damlalık kullanım için isteyebilirsiniz.

Bu kremleri ekranınızdaki herhangi bir çiziğe uygulayarak olumlu etkilerini görebilirsiniz. Büyük çizikleri minimum boyuta indirme ve küçük sıyırıkları ise yok etme özelliği olan bu kremler sayesinde telefonunuzu daha mutlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bebek Pudrası

Bebek pudrasına su ekleyerek çiziklerinizi kapatmak için pasta elde edebilirsiniz. İlk sıradaki karbonatın uygulama aşamalarını bebek pudrası içinde uygulayabilirsiniz.

Bitkisel Yağ

Her evde kesinlikle bulunan bitkisel yağın bir damlasını çiziklerinizin üzerine döktüğünüzde çiziklerin geçici olarak kaybolmasını sağlıyormuş. Fakat bu kalıcı bir çözüm değil. Sadece bir makyaj olarak düşünebilirsiniz.

Telefon ekranının çizilmemesi için ne yapmak gerekir ?

Tabiiki kaliteli ekran filmi kullanacaksınız. Ayrıca kasadaki darbelere karşı korunma içinde kılıf kullanmalısınız.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu