Telefon Rehberim Silindi Nasıl Geri Getirebilirim?

Silinen rehberi geri yükleme sayfamızda, Android cep telefonunuzda rehberinizden sildiğiniz numarayı nasıl geri getireceğinizden bahsedeceğiz. Özellikle arkadaş çevrenizden telefon rehberim silindi şeklinde yakarışlar duyabilirsiniz.

Arkadaş çevremiz, akrabalarımız, ailemiz rehberimizde sürekli kayıtlı halde durmaktalar ancak yapılabilecek herhangi bir yanlış işlem, format vs gibi işlemlerden sonra rehberiniz gitti ise bu çok üzücü bir durumdur, ama hiç panik yapmanıza gerek yok. Eğer Play Store kullanmak için veya telefonunuzun ayarlar kısmından hesap ekle kısmından Google hesabınızı telefonunuza bağlamış iseniz rehberinizi geri getirme şansınız var. Gmail hesabı ile android rehberi geri yükleme işlemini basit bir şekilde yapabileceksiniz. Samsung Galaxy, LG, HTC, Sony Xperia, Casper, Vestel Venus, Asus Zenfone modellerinde aşağıda ki işlemi deneyebilirsiniz.

Silinen Rehber Nasıl Geri Yüklenir ?

Öncelikle gmail.com adresine giriyoruz. Cep telefonumuzda tanımlı olan Gmail kullanıcı adı şifremizi giriyoruz. Giriş yaptıktan sonra sol üstte Gmail yazan kısımından Rehber seçeneğini seçiyoruz.

rehberim-silindi-1

Ardından sol menüden Daha fazla butonuna tıklayarak ” Kişileri geri yükle “ seçeneğine tıklıyoruz.

rehberim-silindi-3

Kişileri geri yükle bölümüne girdikten sonra burada üst kısımda yer alan Diğer butonuna tıklayıp, Kişileri geri yükle seçeneğine basmanız gerekmekte.

rehberim-silindi-4

Kişileri geri yükle bölümüne ait pencere açılacaktır. Bu kısımda eğer rehberinizden kısa bir süre önce bir kişiyi falan silmiş iseniz 10 dakika veya 1 saatı seçebilirsiniz. Ama rehberiniz tamamen silinmiş ise özel kısmını seçip günü 29 gün yapabilirsiniz. En fazla 30 gün önce ki rehber gelmektedir.

rehberim-silindi-5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu