Telefondan Yanlışlıkla Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir ?

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Hepimizin akıllı telefonlarından yanlışlıkla sildiğimiz ve geri getirmek istediğimiz mesajlarımız oluyor. Peki, iOS yada Android Telefondan Yanlışlıkla Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir ? Silinen mesajları program yarımıyla nasıl kurtarabiliriz?

Whatsapp gibi anlık mesajlaşma uygulamaları ne kadar popüler olsada günlük hayatımızda halen SMS mesajlarını kullanmaktayız. Bankalarda yaptığımız işlemlerde yada üyelik gerektiren platformlarda SMS ile gelen şifrelerimiz yada bazı bilgilerimiz olabiliyor. Peki diyelimki bunları istemden sildik ne yapacağız?

Telefondan Yanlışlıkla Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir ?

Android yada iPhone telefondan silinen mesajlar tekrar geri getirilebilir durumdadır. Bunun için bir uygulama kullanmak yeterli.

Android’de Silinen Mesajları Geri Getirme

Android işletim sistemi ile çalışan telefonlarda silinen mesajları geri getirmek için Android Data Recovery uygulamasını kullanabilirsiniz.

1.Öncelikle buradan bilgisayarınıza Android Data Recovery programını indirin ve kurun. Sitede Windows ve Mac versiyonlar bulunmaktadır.

2. USB hata ayıklaması özelliğini telefonumuzda aktiflkeştirmemiz gerekir. Bunun için telefonunuzun ”Ayarlar” menüsünden ”Telefon hakkında” kısmını açın. Karşınıza çıkan ”Derleme numarası” seçeneğine 7 kez tıklayın. Daha sonra ”Ayarlar” bölümüne geri dönün ve ”Geliştirici seçenekleri” kısmına tıklayın. Açılan sayfada ”USB hata ayıklama” seçeneğini işaretleyin. Eğer yapamadıysanız USB Hata Ayıklaması Nasıl Etkinleştirilir  konumuzda detaylı anlatıma bakabilirsiniz.

3. Bilgisayara yüklediğiniz program çalışırken akıllı telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

4. Kurtarma programının Tarama – Scan butonuna tıklayıp, silinen verileri yeniden taratmaya başlayın.

5. Son işlemi de gerçekleştirdikten sonra programdaki Messages – SMS bölümüne giriş yapın.

Telefondan Yanlışlıkla Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir

6. Son olarak karşınıza çıkan ekranda silinmiş mesajlarınızla karşılaşacaksınız. Bu mesajları işaretleyerek “Recover” butonuna tıklayın. Ve işte silinen mesajlarınız geri geldi.

iOS’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

Telefonunuz iOS işletim sisteminine sahipse silinen mesajları kurtarma işlemlerini yalnızca iCloud veya iTunes yedeklemeleri yardımıyla çözebilirsiniz.

* iTunes üzerinden dosyalarınızı yedeklemelerden geri yükleyebilmek için sırasıyla Dosya, Aygıtlar ve Yedekten Geri Al seçeneklerini takip edebilirsiniz.
* Dosyalarınızı yedeklemek için  iTunes’i iOS cihazınıza bağlayarak yine sırasıyla Dosya, Aygıtlar ve Yedekle seçeneklerini takip edebilirsiniz.

Daha detaylı iTunes yedekleme ve geri yükleme anlatımı  için iPhone iTunes ile Yedek Nasıl Alınır, Nasıl Geri Yüklenir  konumuza bakınız.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol