Tubidy Nedir, Tubidy Kullanarak Nasıl Müzik Dinlenir ve İzlenir?

Tubidy Nedir, Tubidy Kullanarak Nasıl Müzik Dinlenir ve İzlenir?

Müzik dinlemeyi kim sevmez? Hemen hepimiz yolda işe giderken, iş yerinde veya yalnız olduğumuz her anımızı müzik dinleyerek geçiyoruz. Bunun için çeşitli uygulamalar ve web siteleri kullanıyoruz. Çevrimiçi müzik dinlemek için son haftalarda yıldızı parlayan Tubidy’den bahsetmek istiyoruz. Hem videolar indirip izleyebildiğiniz hem de MP3 listeler oluşturabildiğiniz Tubidy hem iOS üzerinden hem de web tabanlı olarak ücretsiz hizmet veriyor. Peki, Tubidy Nedir, Tubidy Kullanarak Nasıl Müzik Dinlenir ve İzlenir?

Tubidy Nedir, Tubidy Kullanarak Nasıl Müzik Dinlenir ve İzlenir?

Tubidy web tabanlı müzik videosu izleme, dinleme ve indirme platformudur. Tubidy daha kullanışlı bir hale gelirken, mobil görünümlü temadan sıkılanlar için daha web kullanım alışkanlıklarına yönelik bir arayüzle servis veriyor. Tubidy ister mobil, ister internet üzerinden rahatlıkla kullanılıyor.

Tubidy internet üzerinde nasıl kullanılır?

Tubidy her ne kadar adresi http://tubidy.mobi/ olsa da web üzerinden rahatça üye olunup kullanılan bir video arama ve indirme servisi. Aynı zamanda bir web servisi de olan Tubidy için illa ki iOS bir cihaz kullanma zorunluluğunuz yok.

tubidy-web-TeknolojiDolabı

Tubidy’e nasıl üye olunur?

Tubidy müzik servisini kullanmak için çok da bir çaba harcamıyorsunuz. Yukarıda gördüğünüz gibi son derece sade bir web arayüzüne sahip. Ana sayfasında o anda küresel olarak en çok izlenen videoların adını görebiliyorsunuz. Ancak üye olmanın bazı avantajları da var elbette. Tubidy’nin arayüzü şimdilik İngilizce, başka bir seçenek yok ama müziğin dili evrensel değil mi? “My Account” seçeneği hemen üye olmanızı sağlıyor.

tubidy-uyelik-TeknolojiDolabı

Tubidy’e üye olmak sadece 15 saniye kadar sürüyor. My Account seçeneği size eğer üyeyseniz hemen giriş olanağı sunduğu gibi, eğer değilseniz üye olmanız için bir seçeneği aynı sayfada alt alta sunuyor. Üye olmanız için bir kullanıcı adı, bir parola, cinsiyetiniz ve yaş aralığınızı belirleyerek güvenlik kodunu girmeniz yeterli oluyor.

tubidy-uyelik2-TeknolojiDolabı

Daha sonra tek yapmanız gereken SIGN UP butonuna tıklamaktan ibaret. Daha sonra karşınıza gelen Kullanım Koşulları sayfasında en aşağı inerek “kabul” düğmesini tıklayıp yine verilen kodu girip hemen altındaki “Accept” butonuna tıklayarak artık servisi kullanmaya başlıyorsunuz.

Tubdy’de müzik nasıl aranır?

Tubidy’nin ana sayfası daha önce de söylediğimiz gibi, popüler listelerle dolu. Ancak sadece ana sayfaya mahkum değilsiniz. Çünkü Tubidy son derece kolay bir popüler şarkı listeleme servisi kullanıyor. “Top Searches”bu konuda büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu listeleme servisi, lokasyonunuzu tanıdığından size 2 seçenek sunuyor. Bunlardan biri küresel olarak en çok aranan parçaları listelerken, diğeri ise Türkiye’den en çok dinlenen ya da sizin istediğiniz parçaları listelemenize olanak veriyor.

tubidy-web3-arama-listeleme2-TeknolojiDolabı

tubidy-web3-arama-listeleme-TeknolojiDolabı

Ana sayfada bulunan arama çubuğu ise standart arama yapıyor. Buradan sanatçı adına, parça adına ya da albüm adına göre arama yapmak mümkün oluyor.

Tubidy ile müzik nasıl dinlenir veya izlenir?

Tubidy ile bir parçaya ulaştığınızda, karşınıza seçtiğiniz parçayı hangi formatta dinlemek istediğinizi çeşitlendiren bir sayfa çıkıyor.

tubidy-web2-TeknolojiDolabı

Bu seçenekler de yapılacak olan servisin kalitesi ile ilgili. Bu noktada Tubidy servisi şu standartlarda servis veriyor.

  • 3GP Video Düzenli Kalite => 3GPP (H.263 / AMRNB)
  • 3GP Video Yüksek Kalite => 3GPP (MP4 / AAC)
  • 3GP Video Parça => 3GPP (H.263 / AMRNB)
  • 3GP Video Önizleme => 3GPP (H.263 / AMRNB)
  • MP4 Video => MP4 (H.264 / HEv2-AAC)
  • MP4 Ses => MP4 (HEv2-AAC)
Tubidy web sitesini güncel web tarayıcıları ile kullanıyorsanız MP3 ve MP4 formatındaki dosyaları doğrudan tarayıcıdan izlemek ve dinlemek mümkün. Ancak diğer formatlar için bu geçerli değil.

Tubidy ile video veya müzik nasıl indirilir?

Tubidy’de seçtiğiniz parçayı tarayıcıda seyretmeyip indirmek isterseniz, linkin üzerine gelip sağ tıklayarak “Bağlantıyı Farklı Kaydet” seçeneğiyle indirmeniz mümkün olabiliyor.

Tubidy ile video veya müzik nasıl indirilir-TeknolojiDolabı

Tubidy nasıl çalışıyor?

Tubidy’de bir arama yaptığınız zaman, arama yapılan kelimeye uygun olan tüm YouTube videoları listeleniyor. Arama sonuçlarında listelenen bu videolardan indirmek veya dinlemek istediğiniz içeriğe ait bağlantıya tıklayarak çeşitli indirme seçeneklerini değerlendirmek mümkün. Bu noktada Tubidy’nin kullanıcı dostu bir özelliği daha ortaya çıkıyor. Farklı formatlarda, farklı boyut avantajları sunabilen Tubidy, kullanacağınız cihaz üzerinde sıkıntısız servis verebiliyor.

Tubidy ile neler yapılır?

Tubidy oldukça eğlenceli seçenekler sunuyor. Özellikle paylaşım özelliği ile arkadaşlarına kendi listelerinizi gönderebilmeniz hoş bir özellik. Bunun yanı sıra;

  • Yeni müzikler keşfedebiliyor,
  • Favori parçalarımızı dinleyebilir ve indirebilir,
  • Bu parçalar ile oynatma listeleri hazırlayabiliyor,
  • Oynatma listelerimizi arkadaşlarımızla paylaşabiliyorsunuz.

Tubidy kaç para?

Hem web servisini hem de mobil uygulamasını tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Tubidy ile istediğiniz tüm popüler şarkıları veya klipleri, bilgisayarlarınız veya akıllı telefonlarınız üzerine kota dostu bir şekilde indirmek sizin elinizde.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.