Twitter Hesabı Kalıcı olarak nasıl kapatılır?

Twitter hesap kapatma işlemi ile Twitter silme oldukça kolay.

Twitter Hesabı Kalıcı olarak nasıl kapatılır yazımızda Twitterı kapatmak ve bir daha kullanmayı düşünmeyenler için kalıcı Twitter hesap silme hakkında bilgiler vereceğiz.

Twitter dünyada en çok kullanılan sosyal platformlardan bir tanesi ancak belli sebeplerden dolayı twitter hesabını silmek isteyebilirsiniz.

Twitter hesabını kalıcı olarak silme adlı yazımızda anlattıklarımızı doğru şekilde yaptığınız takdirde hesabının tamamen kapanır ve işlem sonunda aynı kullanıcı adı ve şifre ile yeniden oturum açamazsınız. Ancak Twitter yanlışlıkla hesabı devre dışı bırakma ihtimalinize karşılık 30 günlük yeniden açma süresi tanır.

Twitter hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce Twitter’da bulunan verilerinizi indirmek isteyebilirsiniz.   Bunun için Twitter > Ayarlar > Twitter Verilerin > Twitter Arşivin yolunu izleyerek, Twitter Verilerini İndir bölümünden ile arşiv oluşturulmasını talep ederek tüm Twitter verilerinizi indirebilmeniz mümkün. Daha ayrıntılı anlatım için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Twitter Hesabı Kalıcı olarak silme

1#  Twitter hesabını silmek için ilk olarak buradaki bağlantıya tıklayarak Twitter hesap silme sayfasına gidin.

2#  Açılan sayfada hesabı devre dışı bırakma bölümünü görebilirsiniz. Açılan sayfadaki “@Devre dışı bırak butonuna tıkladığınızda hesabınız silinir.

Twitter Hesabı Kalıcı olarak nasıl kapatılır?

Eğer sileceğiniz hesabın kullanıcı adını gelecekte yeni bir hesap açtığınızda kullanmayı düşünüyorsanız, hesabınızı silmeden önce kullanıcı adınızı değiştirmeniz gerekir. Aksi takdirde aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap oluşturmanız mümkün olmaz.

Buradaki yazımızda askıya alınan Twitter hesabı için yapılacaklar nelerdir anlatarak, askıya alınan Twitter hesabı nasıl açılır yada askıya alınan hesap silinir mi sorularını cevaplandıracağız.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu