Twitter Arşivi Nasıl İndirilir?

Twitter Arşivi nasıl indirilir

Twitter’da tüm mesajlaşmalarınızı bir kopyası arşivlenir, dilerseniz bunu görebilir hatta indirtebilirsiniz. Peki Twitter Arşivi nasıl indirilir biliyor musunuz?

Twitter dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi. Yazımızda twitter arşivi nasıl indirilir ve indirilen arşiv nasıl görüntülenir bulacaksınız.

Twitter Arşivi Nasıl İndirilir?

1 Twitter hesabınıza giriş yaparak, sağ üst köşede bulunan profil simgesine tıklayın ve “ayarlar ve gizlilik” seçeneğini seçin.

Twitter Arşivi Nasıl İndirilir?

2 Açılan sayfada en alta ilerleyin ve Arşivini iste butonuna tıklayın.

Twitter Arşivi Nasıl İndirilir?

3 Twitter arşivinizi hemen indiremezsiniz. Bunun yerine, arşiviniz hazır olduğunda size  e-posta ile bir bağlantı gönderileceğine dair bir mesaj görürsünüz. Twitter arşvinizin hazırlanması, tweet geçmişinizin boyutuna bağlı olarak değişir. Ancak bu süre en fazla 5-6 dakika olacaktır.

Twitter Arşivi Nasıl İndirilir?

4 Kısa bir süre sonra hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresinizi kontrol edin ve Twitter’dan gelen e-postadaki Şimdi indir butonuna tıklayın.

Twitter Arşivi Nasıl İndirilir?

5 Tweet arşivinizi indirebileceğiniz bir web sayfası açılacaktır. Arşivinizi .Zip dosyası olarak bilgisayarınıza indirmek için İndir butonuna tıklayın.

Twitter Arşivi Nasıl İndirilir?

Peki indirilen Twitter Arşivine Nasıl Bakılır?

Yukarıdaki adımları uygulayarak indirdiğiniz .Zip dosyasını açtığınızda, birkaç dosyadan oluşan bir arşive erişirsiniz. Bu dosyalar arasında, web tarayıcınızda açabileceğiniz index.html ve Excel’de açabileceğiniz tweets.csv adlı dosyalar göreceksiniz.

Tweet arşivizini web tarayıcınızda görüntülemek için index.html dosyasına tıklayın. Tüm tweet geçmişiniz en yeniden eskiye doğru sıralı şekilde açılacaktır.

Twitter Arşivi Nasıl İndirilir?

Açılan sayfada sağ taraftaki yıl ve altındaki ayları kullanarak arşivinizi zaman dilimi bazında da kontrol edebilirsiniz. Mavi renkli ay simgelerinin üzerine geldiğinizde, o ay kaç tweet attığınızı görebilirsiniz.

Ayrıca, sağ üst tarafta yer alan arama çubuğunu kullanarak, arşiv içinde anahtar kelimeye dayalı arama da yapabilirsiniz.

Yazımızda twitter arşivi nasıl indirilir ve indirilen tweet arşivi nasıl görüntülenir anlattık.

İlgili Yazılar

1 Yorum

catalcalılı  -  17 Aralık 2019 / 15:36

Süpersiniz :)))

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol