Android Telefonlarda Tema Nasıl Değiştirilir ?

Android Telefonlarda Tema Nasıl Değiştirilir ?

Android telefonda tem değiştirerek cihazınızı yepyeni bir arayüz ile kullanabilirsiniz. Peki Android Telefonlarda Tema Nasıl Değiştirilir ?

Android cihazlarda bizlerin  “tema” olarak adlandırdığı asıl adı Launcher(arayüz) uygulamalarıyla telefonumuza yada tabletimize yeni görünümler kazandırabiliriz. Launcher uygulamalarını kullanarak menülerin yazı tipini, iconlarını ve diğer görünüm seçeneklerini değiştirebilir ve göz zevkinize uygun bir tema ayarlayabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda açık ara önce giden android işletim sistemli cep telefonlarına sahip bir çok kişi telefonunun temasını değiştirmek ister. Ama nasıl yapılacağı konusunda pek bir bilgi sahibi olamıyoruz. Peki  Android Telefonlarda Tema Nasıl Değiştirilir?

Android Telefonlarda Tema Nasıl Değiştirilir ?

Öncelikle Google Play Store’a girip “Launcher” kelimesini arattığımızda karşımıza bir çok arayüz uygulaması gelmekte. Bu arayüzlerden istediğinizi seçmek size kalmış.

En az şarj yiyen launcher ve en hızlı launcher arayışındaysanız sizin için derlediğimiz En iyi 20 Android Launcher Uygulaması’na gözatabilir ve kendi zevkinize göre istediğiniz arayüzü seçip telefon yada tabletinize yükleyebilirsiniz.

Biz burada NovaLauncher uygulamasını örnek olarak kullanacağız.

Nova Launcher adlı uygulama ile telefonunuzu ya da tabletinizi şekilden şekle sokabilirsiniz. 5.000.000’dan fazla indirilen uygulama menülerin renklerini, ikonların görünümünü, kilit ekranının görünümünü değiştirmenizi sağlıyor.

Transparanlık, çeşitli kaydırma efektleri, widget farklılaştırma seçenekleri de uygulamanın sundukları arasında.

Android Telefonlarda Tema Nasıl Değiştirilir

Uygulamanın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki sürümü bulunuyor.

Nova Launcher Prime yani ücretli versiyonu $4’dan satılıyor ve ücretsiz sürüme ek daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunuyor.

Android Telefonlarda Tema Nasıl Değiştirilir

Android kullanıcılarının büyük beğenisini kazanan Nova Launcher, Google Play’de ortalama 4.7 puan almayı başarmış.

Nova Launcher’ın ücretsiz sürümünü Google Play‘den indirebilirsiniz.

Android Telefonlarda Temalar Arası Geçiş Nasıl Yapılır ?

Android kullanıcıları telefonlarını kişiselleştirmek için birden çok Launcher kurabilirler. Ancak faklı bir Launcher’a geçmek istediğiniz zaman işler biraz karışabiliyor.

Kullandığınız Launcher’ı değiştirmek için öncelikle yeni bir Launcher yüklemeniz gerekli. Yeni Launcher’ı telefonunuza yükledikten sonra “Menü” tuşuna basarsanız telefonuz yüklü olan Luacnher’dan hangisi seçmek istediğinizi size soracaktır.

Gelen pencerede en alttaki varsıyan olarak seç kutusunu seçtikten sonra seçtiğiniz Launcher varsayılanınız olacaktır.

Android Telefonlarda Temalar Arası Geçiş Nasıl Yapılır

Varsayılan olarak seçtiğiniz bir Launcher’i değiştirmek istersenizde yapmanız gerekenler;

Menü>Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamaları yönet kısmında kullandığınız Launcher uygulamasını seçin ve gelen seçeneklerde “Varsayılanı sıfırla” ‘yı seçin ve “Menü” tuşuna basın. Karşınıza Launcher seçmenizi isteyen pencere gelecek buradan kullanmak istediğiniz Launcher’i seçebilirsiniz.

Bu işlemler ilk bakışta karışık gibi görünüyor aslında Android ile ilk kez tanışanlar içinde baya karışık bir durum. Ama bunu kolaylaştırmanın yolu tabi ki kolaylıklar dünyası olan Android’de mevcut.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

  1. Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun eyw çok sağol bitanesin

  2. Aramadığım yer kalmadı keşke daha önce sitenizi ziyaret etseydim

  3. Aramadığım yer kalmadı keşke daha önce sitenizi ziyaret etseydim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.