Android Telefonlarda Tema Nasıl Değiştirilir ?

Android telefonda tema değiştirerek cihazınızı yepyeni bir arayüz ile kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda cihazının görünümü değiştirmek ve bambaşka bir hava katmak isteyenler için Android telefonlarda tema nasıl değiştirilir anlatacağız.

Android telefonda tema değiştirerek cihazınızı yepyeni bir arayüz ile kullanabilirsiniz.

Android cihazlarda bizlerin  “tema” olarak adlandırdığı asıl adı Launcher (arayüz) uygulamalarıyla telefonumuza yada tabletimize yeni görünümler kazandırabiliriz.

Launcher uygulamalarını kullanarak menülerin yazı tipini, iconlarını ve diğer görünüm seçeneklerini değiştirebilir ve göz zevkinize uygun bir tema ayarlayabilirsiniz.

Android Telefonlarda Tema nasıl değiştirilir ?

Öncelikle Google Play Store’a girip “Launcher” kelimesini arattığımızda karşımıza bir çok arayüz uygulaması gelmekte. Bu arayüzlerden istediğinizi seçmek size kalmış.

En az şarj yiyen launcher ve en hızlı launcher arayışındaysanız sizin için derlediğimiz En iyi 20 Android Launcher Uygulamasına gözatabilir ve kendi zevkinize göre istediğiniz arayüzü seçip telefon yada tabletinize yükleyebilirsiniz.

Android telefonlarda tema nasıl değiştirilir yazımızda NovaLauncher uygulamasını örnek olarak kullanacağız.

Nova Launcher, Android telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz yüksek performanslı ve düzenlenebilir bir anasayfaya sahip olmanızı sağlayan Android uygulamasıdır. Bu uygulama ile Android cihazlarınızın anasayfa görünümünü ve fonksiyonlarını değiştirerek kişiselleştirebilirsiniz. Transparanlık, çeşitli kaydırma efektleri, widget farklılaştırma seçenekleri de uygulamanın sundukları arasında.

Android Telefonlarda Tema Nasıl Değiştirilir ?

Uygulamanın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki sürümü bulunuyor. Nova Launcher Prime yani ücretli versiyonu $4’dan satılıyor ve ücretsiz sürüme ek daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunuyor.

Android Telefonlarda Tema Nasıl Değiştirilir ?

Android kullanıcılarının büyük beğenisini kazanan Nova Launcher, Google Play’de ortalama 4.7 puan almayı başarmış. Nova Launcher’ın ücretsiz sürümünü aşağıdaki PlayStore linkinden indirebilirsiniz.

[appbox googleplay com.teslacoilsw.launcher.prime]

Android telefonlarda tema nasıl değiştirilir yazımızda son olarak temalar arası geçişe değinelim..

Android Telefonlarda Temalar arası geçiş nasıl yapılır ?

Android kullanıcıları telefonlarını kişiselleştirmek için birden çok Launcher kurabilirler. Ancak faklı bir Launcher’a geçmek istediğiniz zaman işler biraz karışabiliyor.

Kullandığınız Launcher’ı değiştirmek için öncelikle yeni bir Launcher yüklemeniz gerekli. Yeni Launcher’ı telefonunuza yükledikten sonra “Menü” tuşuna basarsanız telefonuz yüklü olan Luacnher’dan hangisi seçmek istediğinizi size soracaktır.

Gelen pencerede en alttaki varsıyan olarak seç kutusunu seçtikten sonra seçtiğiniz Launcher varsayılanınız olacaktır.

Android Telefonlarda Temalar Arası Geçiş Nasıl Yapılır

Varsayılan olarak seçtiğiniz bir Launcher’i değiştirmek istersenizde yapmanız gerekenler;

Menü>Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamaları yönet kısmında kullandığınız Launcher uygulamasını seçin ve gelen seçeneklerde “Varsayılanı sıfırla” ‘yı seçin ve “Menü” tuşuna basın. Karşınıza Launcher seçmenizi isteyen pencere gelecek buradan kullanmak istediğiniz Launcher’i seçebilirsiniz.

Bu işlemler ilk bakışta karışık gibi görünüyor aslında Android ile ilk kez tanışanlar içinde baya karışık bir durum. Ama bunu kolaylaştırmanın yolu tabi ki kolaylıklar dünyası olan Android’de mevcut.

Android telefonlarda tema nasıl değiştirilir yazımzı sona erdi..

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu