Nedir, Nasıl Yapılır

Askıda Fatura nedir, nasıl başvuru yapılır ?

Askıda Fatura nedir? Askıda Fatura başvurusu nasıl yapılır? İhtiyaç sahiplerinin Askıda Faturası nasıl ödenir?

Askıda Fatura nedir ?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmeti “Askıda Fatura” sayesinde ihtiyaç sahipleri faturalarını askıya bırakabilecek. Dileyen hayırseverler ise ihtiyaç sahiplerinin faturasını ödeyebilecek.

Tamamen online olarak işleyen ve https://askidafatura.ibb.gov.tr/ adresinde yayın yapan platform ile hizmet veren sistem, hayırsever vatandaşların yapacağı iyiliğe aracılık edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu askıda fatura uygulaması hakkında yaptığı açıklamada,, “İstanbul’da, hayatını günlük gelirle kazanan milyonlarca insan, neredeyse 2 aydır çalışamıyor. Evlerine ekmek getiremiyorlar. Hayat, her geçen gün zorlaşıyor. Bu tablo, bize dayanışmayı daha da güçlendirmemiz gerektiğini gösteriyor. İBB olarak, her gün on binlerce aileye gıda yardımı, alışveriş kartı yardımı ve nakdi destek vermeye devam ediyoruz” dedi.

Fatura hizmeti şimdilik sadece İGDAŞ ve İSKİ kurumlarını kapsıyor.

Askıda Fatura başvurusu nasıl yapılır ?

https://askidafatura.ibb.gov.tr/ adresine girin.

Burada “Askıya Fatura Bırak” butonuna tıkladığınızda açılan sayfada fatura bilgilerini girebilirsiniz. (Bu alana  İBB kuruluşları olan İSKİ ve İGDAŞ’a ait su ve doğalgaz faturalarının bilgisini girin.)

Askıda fatura işlemleri için lütfen formu eksiksiz olarak doldurunuz. Sosyal yardım talebi onaylanmış kişi ile fatura sahibi kişi aynı olmalıdır.

Eğer ihtiyaç sahibinin faturasını ödemek isterseniz “Askıdan Fatura Al” butonuna tıklayın. Burada su için farklı fiyat aralığında, gaz için farklı fiyat aralığında fatura ödeme tercihinde bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu