Mobil

Siyah-Beyaz Fotoğraf Çekmek için En İyi 5 Mobil Uygulama

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Android yada IOS cihazlarınızla Siyah-Beyaz Fotoğraf Çekmek için En İyi 5 Mobil Uygulama ‘yı sizler için derledik.

Bazı fotoğrafçılar fotoğrafın en saf halinin siyah beyaz olduğunu söylüyor. Siyah-beyaz fotoğrafçılık sanatı, fotoğraftaki bütün dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırarak fotoğraf kompozisyonunu ön plana çıkarır.

Monochrome çekimlerin insanlarda uyandırdığı his ve fotoğraflara kattığı derinlik, kullanıcıları monochrome mobil kamera uygulamaları arayışına yöneltti. Bu uygulamaların çoğu Facebook, Twitter, Instagram gibi platformlara bağlantı kurmayı sağladığı için özellikle iPhone veya Android işlemciler için geliştirilmiş uygulamalar.

Siyah-Beyaz Fotoğraf Çekmek için En İyi 5 Mobil Uygulama

Lenka

Siyah-Beyaz Fotoğraf Çekmek için En İyi 5 Mobil Uygulama

Sadece telefonun arka kamerasıyla kullanılabilen Lenka, eski fotoğrafları düzenleme ya da renkli fotoğrafları siyah-beyaza dönüştürme gibi imkanlar sunmuyor. Bununla birlikte, uygulamada parlaklık, odak, kontrast ve renk tonu gibi ayarlar yapabiliyorsunuz. Hem Android hem iOSplatformunda bulunan uygulama, her iki platform için de ücretsiz olarak sunuluyor.

.:: Lenka Android İndir

.:: Lenka iOS İndir

Hypocam

Siyah-Beyaz Fotoğraf Çekmek için En İyi 5 Mobil Uygulama

Hypocam, ilk bakışta son derece şık arayüzü ve düzenleme menüleriyle dikkat çekiyor. Uygulama, fotoğraflar üzerinde çeşitli düzenlemeler yapmanıza imkan veren birçok araç barındırıyor. Bu düzenlemeleri ister fotoğrafı çekmeden önce, isterseniz de fotoğrafı çektikten sonra  yapabiliyorsunuz. Android ve iOS sürümleri bulunan uygulama ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor, ancak uygulama içi satın alma seçenekleri de bulunuyor.

.:: Hypocam Android İndir

.:: Hypocam iOS İndir

BlackCam

Siyah-Beyaz Fotoğraf Çekmek için En İyi 5 Mobil Uygulama

Basit ve sade bir siyah-beyaz fotoğraf uygulaması olan BlackCam, bol miktarda fotoğraf tarzı ve ön ayarı kullanıcıların beğenisine sunuyor. Ayrıca uygulamada,  fotoğrafı süslemeye yarayan “vignette” adlı bir tuş ve rastgele fotoğraf tarzları seçmeyi sağlayan “mix” isimli bir tuş bulunuyor. Uygulamanın sadece Android platformunda ücretsiz sürümü olmakla birlikte, Android sürümünde filtrelerin çoğu bulunmuyor. Uygulamanın Pro sürümü ise hem Android hem de iOS platformunda 1,99 dolar karşılığında satın alınabiliyor.

.:: BlackCam Android İndir

.:: BlackCam iOS İndir

Simply B&W

Siyah-Beyaz Fotoğraf Çekmek için En İyi 5 Mobil Uygulama

Fotoğraf çekerken herhangi bir düzenleme yapmaya izin vermeyen Simply B&W, detaylı bir şekilde fotoğraflar üzerinde düzenleme yapma imkanı sunmuyor. Fakat yine de fotoğraflarınız üzerinde iyileştirmeler yapabilmeniz için bazı güzel yöntemler sunuyor. Örneğin fotoğrafınızın tonunu ayarlayabilir, fotoğrafınıza kumlanma efekti ekleyebilir, ön ayarlardan faydalanabilir ya da renk filtrelerini deneyebilirsiniz. Ücretsiz olan uygulamanın sadece iOS sürümü bulunuyor.

.:: Simply B&W iOS İndir

Dramatic B&W

Siyah-Beyaz Fotoğraf Çekmek için En İyi 5 Mobil Uygulama

Dramatic B&W, son derece özelleştirilebilir bir kullanıcı arayüzünü ve birçok düzenleme seçeneğini bünyesinde barındırıyor. Bununla birlikte uygulama, ayarlanabilir ön ayarlar açısından da oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip. Android ve iOS sürümleri bulunan ücretli uygulamanın fiyatı ise 1,99 dolar.

.:: Dramatic B&W Android İndir

.:: Dramatic B&W iOS İndir

.:: Android Telefon ile Kaliteli Fotoğraf Çekebilmek için Öneriler

.:: Fotoğraf Arkaplanını Bulanıklaştırma (Flu Yapma)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu