Game Booster Nedir, Nasıl Çalıştırılır ve Kullanılır?

Game Booster nedir, Game Booster nasıl çalışır,Game Booster nasıl kullanılır,Game Booster indir

Son güncelleme: 12 Mayıs 2020

Oyun esnasında yaşanabilecek donma, kasma vs gibi sorunları hafifletmek amacıyla tasarlanmış bir oyun optimizasyon programı olan Game Booster nedir, nasıl çalıştırılır ve kullanılır ele alacağız.

Game Booster nedir ?

Game Booster, yüksek performanslı oyunları bu uygulama ile çalıştırdığınızda, bilgisayarınızda çalışan diğer tüm programları kapatarak, bilgisayarın tüm performansını oyuna tahsis eden bir uygulamadır.

Game Booster nasıl çalışır ?

Game Booster, oyunun açık olduğu esnada ve tüm oyun süresince, arka plandaki tüm ikinci parti uygulamaları devre dışı bırakarak, kapatıyor ve bu sayede RAM belleğine çok yük binmediği ve rahatladığı için, oyunu daha rahat oynamamız için olanak sağlıyor. Böylece oyun oynarken yaşadığımız donma ve takılma problemleri ortadan kalkmış oluyor.

Game Booster nasıl kullanılır ?

Öncelikle Game Booster’ı buraya tıklayarak indirin. Game Booster’ı indirip kurduktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir.

Kırmızı kare içerisindekiEkle butonuna tıklayın.

Game Booster nedir, Game Booster nasıl çalışır,Game Booster nasıl kullanılır,Game Booster indir

Bu ekranda yapmamız gereken şey güçlendirmek istediğimiz oyunumuzun .exe dosyasını ya da kısayolunu bulmak. Kısayol ya da .exe’yi bulup seçtikten sonra “” butonuna tıklıyoruz ve Game Booster ana ekranına seçtiğimiz oyun ekleniyor.

Eklenmiş olan oyunumuzu tek tıklama ile seçtikten sonra aşağıda bulunan “Güçlendir ve Başlat” butonuna tıklıyoruz.

Game Booster yardımıyla oyunumuz açılıyor ve bu sayede bu oyunu oynadığımız süre boyunca ikinci parti uygulamalar devre dışı bırakılıyor. Oyunu kapadığımızda bilgisayarımız tekrar eski stabil haline dönüyor.

Bir diğer alternatif olan –sağ alt taraftaki- “Güçlendirmeye Geç” butonu ise bilgisayarımızı oyun oynanacak vaziyete sokuyor lakin herhangi bir oyun başlatmıyor. Sanırım burada oyun oynanmasa bile daha stabil çalışan bir sistem amaçlanmış.

Oyunu bir kez ekledikten sonra her oyuna girişimizde Game Booster’ı çalıştırmak zorunda değiliz. Oyunun kısayoluna sağ tıkladığımızda “Oyun Güçlendirici ile Çalıştır” seçeneği belirir. Bu seçeneği kullanarak daha pratik bir şekilde oyunlarınızı Game Booster yardımı ile rahatça oynayabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol