Bilgisayar

Malwarebytes ile Virüslerden Kurtulun!

Bilgisayarınıza bulaşan, tarayıcı ana sayfanızı işgal eden bilgisayardaki virüsleri temizleme programı Malwarebytes ile Virüslerden Kurtulun!

Bilgisayarınızı malware, spyware, trojanlar ve rootkitler gibi zararlı tüm yazılımlardan korumak için ücretsiz olarak Malwarebytes Anti-Malware’ı kullanabilirsiniz.

Malwarebytes’ Anti-Malware ile bilgisayarınıza bulaşıp yerleşen virüsler, solucanlar, truva atları, rootkitler, çeviriciler, casus yazılımlar ve malware denen kötü amaçlı tüm yazılımlara karşı sisteminizi taratıp temizleyebilirsiniz. Malwarebytes tüm bu zararlılara karşı hem koruma sağlar hem de bilgisayarınıza daha önceden bulaşan zararlı varsa bunları bulur ve temizler.

Malwarebytes ile Virüslerden Kurtulun!

1 Öncelikle Malwarebytes’ Anti-Malware yazılımını buraya tıklayarak bilgisayarınıza kurun. Tarama ve temizleme işlevi bedava, koruma işlevi paralıdır. Programın Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

2 Yükleme esnasında gelen pencerede programı güncellemeyle ilgili kutucuğa tik attığınızdan emin olun. (Update Malwarebyte’s Anti-Malware and Launch Malwarebyte’s Anti-Malware/Malwarebyte’s Anti-Malware’i güncelle ve  çalıştır).

Malwarebytes ile Virüslerden Kurtulun!

Eğer yeni bir güncelleme mevcutsa, bunu indirip kuracaktır.

3 Program açılınca Perform Quick Scan’i seçin, sonra Scan’e tıklayın. (Çabuk Tarama->Tara)

Tarama işlemi biraz sürebilir, sabırlı olun. Bilgisayarı kapatmayın, restart atmayın vs. Aynı zamanda arka planda başka program çalışmaması tarama süresini kısaltacaktır.

Malwarebytes ile Virüslerden Kurtulun!

4 Tarama bitince OK/Tamam’a ve Show Results/Sonuçları Göster’e tıklayın. Hepsine tik attığınıza emin olun ve Remove Selected/Seçilenleri Temizle’ye tıklayın.

Malwarebytes ile Virüslerden Kurtulun!

5 Temizleme işlemi bitince, Not Defteriyle bir log dosyası açılacak (Bunu kapatabilirsiniz, isterseniz okuyun.)ve bir restart sorusu gelebilir.(*)

Log otomatikman MBAM tarafından kaydedilir ve “Logs” sekmesinden görülebilir. Buradan isterseniz silebilirsiniz.

(*)Eğer MBAM silmesi zor bir dosyayla karşılaşırsa iki defa art arda restart isteyebilir. Bu durumda her seferinde restartı onaylayın.


Bedava antivirüs programına ihtiyacı olanlar için En iyi 8 Ücretsiz Antivirüs Programı ‘nı (Free Antivirus Software)  buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu