Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Çözümü

Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Çözümü

Bu yazımızda Google PlayStore’dan uygulama yüklemek istendiğinde zaman zaman karşısmıza çıkan Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Çözümü’nü anlatacağız.

Goole PlayStore’da bir uygulama yada oyun indirmek için yükle butonuna bastığınızda aşağıdaki resimde olduğu gibi Google Play İndirme Bekleniyor yazısını görüyorsanız yazımızda anlattaığımız işlemleri uygulayarak bu sorunda kurtulabilirsiniz.

Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Çözümü

Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Çözümü

Google Play İndirme Bekleniyor Sorununu aşağıda çözüm yöntemlerini deneyerek çözebilirsiniz.

1.Çözüm # Google Play Veri ve Önbellek Temziliği

Google Play Store uygulamasının verilerini temizleyin.

Ayarlar/ Genel/ Uygulamalar/ Google Play Store uygulamasına giriniz. Depolama bölümüne tıklayın ve Verileri temizle ile Önbelliği sil işlemlerini yapıp Play store uygulamasını başlatınız. Google play İndirme bekleniyor hatası çözülmüş olacak.

 

Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Çözümü

2.Çözüm # İndirmek için farklı ağları deneyin

Bazı uygulamalar mobil veriden indirmek için çok büyük olabiliyor. Mobil veriden indirmek uzun zaman kaybına ve ek ücretlere neden olabilir. Yalnızca kablosuz bağlantıdan indir seçeneğini seçtiyseniz ve şuan mobil veriden uygulama indirmeye çalışıyorsanız PlayStore kablosuz bekleniyor ibaresi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Telefonunuz Wifi ağına bağlandığında kablosuz bekleniyor ibaresi otomatik olarak indiriliyor şeklinde değişecektir. Mobil ağ üzerinden indirmek istiyorsanız, indirme işlemini iptal edip yeniden yükle butonuna basınız. Daha sonra Wifi seçeneğini işaretlemeden devam et dediğinizde indirebilirsiniz veya Wifi ağına bağlanıp indirme işlemine devam edebilirsiniz.

Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Çözümü

3.Çözüm # Tarih ve Saat ayarlarınızı kontrol edin.

Cihazınızın ana Ayarlar uygulamasını açın. Tarih ve saat’e dokunun. “Otomatik tarih ve saat” ve “Otomatik saat dilimi” seçeneklerini görürseniz bunların işaretini kaldırın.

Saati ve tarihi manuel olarak, yanlış bir biçimde ayarlayın. Not: Endişelenmeyin, birazdan tekrar doğru değerlere ayarlayacağız. Ana Ekran düğmesine hafifçe dokunun. Tarih ve saat ayarlarınıza geri dönün (1. ve 2. adımları tekrarlayın). Saati ve tarihi manuel olarak, doğru bir biçimde ayarlayın. “Otomatik tarih ve saat” ve “Otomatik saat dilimi” kutularını yeniden işaretleyin.

4.Çözüm # Arka planda devam eden güncellemeleri kapatın.

Play Store uygulaması arka planda telefonda yüklü diğer uygulamaları güncelliyor olabilir.

Bunu öğrenmek için Play Store uygulamasını açın. Soldaki menüye tıklayın ve Uygulamalarım ve Oyunlarım menüsüne giriş yapın. Açılan ekranda Güncellemeler menüsünü kontrol edip Uygulama güncelleme işlemlerinin devam edip etmediğini kontrol ediniz. Play Store telefonunuzdaki uygulamaları güncelleme yapıyorsa, güncellemelerin bitmesini bekleyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak: ozengen

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. internette neredeyse her yerde aynı şey var ama buradaki çözümler çok farklı teşekkürler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?