Pokemon İtemleri ve Püf Noktaları

Pokemon İtemleri ve Püf Noktaları

Son güncelleme: 18 Eylül 2016

Bu konumuzda Pokemon İtemleri ve Püf Noktaları  nı anlatacağız.

Pokemon İtemleri ve Püf Noktaları

Bag (Çanta) Nedir?

İtemleri ve işimize yarayan birçok şeyi elimizde tutmamıza yarayan yerdir. Başlangıçta haznesi 350 adet ile sınırlanmıştır. Tabiki pokecoins her kapıyı açar ve bu sayıyı artırabilirsiniz. Eğer çantanız dolarsa yeni itemleri alamazsınız. Bu yüzden çantanızı verimli kullanmanız gerekmektedir.

Pokecoins Nedir?

Pokemon go oyununda parayla alınan ve oyun içinde kullanılan para birimidir. Fakat Pokecoinsler sadece parayla alınmaz. GYM leri işgal ederek 24 saatte bir 10 coins kazanabilirsiniz. Bakınız :Bedava PokeCoin Elde Etme

 

Potion ( POTLAR ) Nedir?

Potlar sadece pokestoplardan çıkmaktadır. Pokemonlarınız can (HP) vermek için kullanılır. Savaş sırasında kullanılamaz. Savaş sonrasında pokemonu iyileştirmek için kullanılır. Normal, Süper ve Hiper olmak üzere 3 farklı pot vardır. Sırasıyla 20, 50, 200 can vermektedir.

Revive Nedir?

Bu item savaşta ölen pokemonunuzu diriltmek için kullanılır. Fakat dirildiğinde canı az olan pokemonunuza Can Potu basmanız gerekmektedir. Bu itemi de pokestoplardan toplayabilirsiniz.

İncense Nedir?

Bu itemin amacı bıraktığı kokuyla beraber çevrenize pokemonları çekmektir. Bu itemi kullandığınızda hem çevrenizde daha çok pokemon toplanır, hem de pokemonların görünmezliği kalkar. Başlangıçta 2 adet hediye olarak verilmektedir. Ayrıntılar için:Pokemon GO’da Incense Kullanımı

Lure Module Nedir?

Bu item İncensenin durağan halidir. Poketopta uzun süre duracaksanız bu itemi çalıştırırsınız ve etrafınıza pokemonlar toplanmaya başlar. Bakınız :Pokemon GO Lure Nedir?

Razz Berry Nedir?

Pokemonları daha rahat yakalamak onları teşvik etmek amaçlı kullanılan itemdir. Bakınız :Pokemon GO’da Razz Berry Nedir?

Lucky Eggs Nedir?

Aktif olduğunda yarım saat boyunca 2 kat EXP verir. Bu itemi aktifleştirdiğinizde bolca oyun oynayın.

Egg Incubator ( Kuluçka Makinesi ) Nedir?

Elde ettiğimiz pokemon yumurtalarını kuluçkaya koyup pokemon çıkartmamıza yarayan itemdir. Yumurtaları çaylatmak zor bir işlem olup öncelikle kuluçka makinesine koymamız gerekmektedir. Ondan sonra da çatlama için gereken mesafe kadar yürümemiz gerekmektedir.

İlgili yazılar:

Pokemon GO Yumurta Kuluçkaya Nasıl Yatırılır?

Hangi Yumurtadan Hangi Pokemon Çıkar ?

Pokemon GO’da Yumurta Bulma

Stardust Nedir?

Pokemonları güçlendirmemize yarayan maddedir. Pokemon yakaladığımızda ve gymlerde savaştığımızda bu maddeden elde edebiliriz. Bakınız :Pokemon GO’da Stardust Kazanma

Candy Nedir?

Pokemonları geliştirmemize yarayan maddedir. Geliştirmek için birkaç tane, evrimleştirmek için ise çok sayıda Şeker (Candy) kullanırız. Pokemon yakalayarak veya transfer ederek bu maddeden toplayabiliriz. Bakınız :Pokemon GO’da Candy Kazanma 

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol