En Çok İnternet Harcayan Uygulamalar

En çok internet harcayan uygulamaları merak ediyor musunuz?

İnternetim neden çabuk bitiyor, kotam neden hızlı tükeniyor? En çok internet harcayan uygulamaları merak ediyor musunuz?

Telefonunuzda yada tabletinizde kullanmakta olduğunuz internet paketiniz ay sonu gelmeden çabucak bitiyor mu ?

Telefon ve tabletlerimize yüklediğimiz bir çok uygulama internet paketini kullanırlar ve kısa zamanda internet kotası biter. Özellikle sosyal medya, fotoğraf ve video uygulamaları çok internet harcayan uygulamaların başında geliyor.  Satın almış olduğunuz internet paketiniz ne olursa olsun sınırlıdır ve bu kadar harcamaya elbbetteki bitecektir.

Özellikle faturalı hat kullanıcısıysanız, veri aşımı ay sonunda sürpriz faturalar ile karşılaşmanıza neden olabilir. Bu nedenle veri kullanımına bir uyarı ve sınır koymak oldukça mantıklı bir seçenektir. Mobil veri kullanımınızda tasarruf yapmak için öncelikle mobil veri kullanımınızı takip etmenizi tavsiye ederiz.

En çok internet harcayan uygulamalar neler?

En Çok İnternet Harcayan Uygulamalar

Aşağıda kullanılan en popüler uygulamaların 1 saat içerisinde ne kadar internet harcadığını görebilirsiniz.

En çok internet yiyen uygulamalardaki veriler 1 saat olarak baz alınmıştır. Yani çalıştırılan uygulamanın 1 saat içerisinde harcadığı internet miktarını belirtir.

  • Instagram: 720 MB
  • YouTube: 300 MB
  • Netflix: 250 MB
  • Snapchat: 160 MB
  • Facebook: 160 MB
  • Spotify: 72 MB
  • Chrome: 60 MB

Instagram uygulaması en hızlı internet harcayan uygulamalardan biridir. Bunun sebebi Instagram uygulamasının fotoğraf ve video paylaşım temelli bir yapıya sahip olmasıdır. Instagram’da bir video ortalama 35 MB boyutundadır. Günde 10 video izlemeniz toplam 350 MB kotanızın harcanacağı anlamına gelir. Yani her gün 10 video izlerseniz sadece videolar için ayda yaklaşık 10 GB‘lık bir internet tüketirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu