Opera VPN Android Nasıl Kullanılır ?

Opera VPN Android telefonlarda kullanabilmek için cihazınıza Opera tarycısı indirmek ve VPN servisini aktif etmeniz yeterlidir.

Açılımı Virtual Private Network olan VPN Türkçe de Sanal Özel Ağ olarak adlandırılmaktadır. VPN, temel olarak ağlara uzaktan erişim sağlayan bir sistemdir. Yani VPN kullanıcısı, bulunmadığı bir noktadaki ağa erişebilir, veri aktarımında bulunabilir. Sadece bu kadar da değil. Yasaklanan sitelere erişim ve daha az iz bırakarak internette gezmek gibi pek çok artısı olan VPN ile ilgili tüm bilgileri buradaki makalemizde bulabilirsiniz.

Piyasada çok miktarda VPN servisi ve uygulaması mevcut. Kimi ücretsiz kimide ücretli olarak hizmet veren bu servisler son derece popülerler. Bunların arasında kaybolduysanız üzülmeyin size ücretsiz ve son derece güvenilir bir seçenek sunacağız. Opera VPN!

Opera VPN nedir, nasıl indirilir?

Opera VPN, Opera tarayıcısı içinde yerleşik olarak gelen VPN hizmetidir.

Eğer bilgisayarınızda yada telefonunuzda Opera tarayıcısı varsa Opera VPN’e de sahipsiniz demektir. Başkaca herhangi bir uygulamaya gerek duymadan Opera VPN çalıştırabilir ve Türkiye üzerinde erişimi olmayan sitelere veya yavaşlatılmış sitelere kolayca bağlanabilirsiniz.

Opera VPN ayrı olarak bir uygulama değildir. Opera VPN Opera tarayıcı içerisine entegre edilmiş bir servisdir.

Opera VPN indirmek için aşağıdaki PlayStore linkine tıklayabilirsiniz.

[appbox googleplay com.opera.browser]

Android Opera VPN Nasıl Aktif Edilir ?

Opera VPN açmak için yukarıda verdiğimiz Market linkinden Opera VPN Android’i indirdikten sonra VPN’i açmak için yapmanız gereken; alt sağ köşeden Opera simgesine ardından Ayarlar’a dokunmak.

Ayarlar menüsünde VPN’i açık konuma getirdiğinizde VPN bağlantısı etkinleştirilmiş oluyor.

opera vpn açma

Bu noktada Opera’nın varsayılan olarak VPN bağlantısını sadece gizli sekmelerde dolaşırken aktif ettiğini belirtmekte fayda var. “VPN’i Sadece Özel Sekmelerde Kullan” seçeneğini kapatmanız gerekiyor.

Opera VPN Android Nasıl Kullanılır ?

Opera VPN‘de Avrupa, Amerika ve Asya seçeneklerinin yanında Optimum seçeneği var. Bunlardan istediğinizi seçebilirsiniz.

VPN bağlantısı aktif olduğunu tarayıcının adres çubuğundaki mavi VPN simgesi belirecektir.

opera vpn açma

VPN bağlantısı etkinken ne kadar veri tükettiğinizi de Ayarlar – VPN’e dokunarak en üstten görebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu