Mobil

Vodafone iPhone İnternet Ayarı Nasıl Yapılır ?

Vodafone hatlı cihazınızın internet ayarını kendiniz yapmayı tercih ederseniz Vodafone iPhone İnternet Ayarı Nasıl Yapılır yazımızda bunu anlatacağız.

Cep telefonunuzdan internete girebilmeniz için internet ayarlarının yapılmış olması gerekir. Android cihazlarda APN internet ayarları kullandığınız ve müşterisi olduğunuz mobil operatöre göre farklılık göstermektedir. Her operatör hücresel veri dediğimiz mobil internet için APN ağı kurar.

APN ayarları doğru yapılmamış bir Android telefonda internet paketiniz olsa ve telefonunuz full çekse bile internete bağlanamama gibi sorunlar oluşabilir.

Vodafone iPhone İnternet Ayarı Nasıl Yapılır ?

iPhone cihazlarda internet ayarları Android’e göre biraz daha basittir.

Android cihazlar için geçerli ilk iki adımı iPhone’lar için de uygulayabilirsiniz.Eğer internet ayarlarınızı elle yapmak isterseniz yine basit adımlar sizleri bekliyor.

Neredeyse tüm operatörlerde APN adı girilmesiyle yetinen iPhone’lar, Vodafone için kullanıcı adı ve şifre de istemektedir.

iPhone cihazınıza ayar yapmak için Ayarlar>Hücresel>Hücresel Veri yolunu izlemeli ve aşağıdaki değerleri girmelisiniz.

  • APN : internet
  • Kullanıcı adı : vodafone
  • Parola : vodafone

İlgili kısmı bulamadıysanız aşağıdaki görselden yardım alabilirsiniz.

Vodafone iPhone İnternet Ayarı Nasıl Yapılır ?

Gördüğünüz gibi Vodafone internet ayarlarını yapmak için farklı seçenekler bulunuyor. Her biri birbirinden basit olan bu ayarları denedikten sonra halen daha internete erişmekte güçlük çekiyorsanız en yakın Vodafone bayiisine gitmenizde fayda var.

iPhone Mobil İnternet Kullanımı Azaltmanın 5 Yolu

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu