iPhone’da Gizli Klasör Nasıl Oluşturulur?

iPhone’da Gizli Klasör Oluşturun!

iPhone ve iPad ana ekranımızda görünmez bir klasör oluşturmak için öncelikle bir duvar kağıdına ihtiyacımız olacak. Gri veya beyaz duvar kağıdını aşağıdan indirebilirsiniz.

– Gri duvar kağıdı

– Beyaz duvar kağıdı

Bu duvar kağıtları klasörleri görünmez yapmamıza yardımcı olacak.

İkinci adım olarak saydamlığı ayarlamanız gerekiyor. Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik bölümünden “Saydamlığı Azalt” seçeneğini aktif hale getirin.

iphoneda-gizli-klasor-olusturun

Görünmez bir simge oluşturmak

Üçüncü adım olarak ise App Store’dan buradaki uygulamayı telefonunuza indirin. Uygulamayı yükledikten sonra açın ve “Simge oluştur” seçeneğine dokunun. Daha sonra ise en sağda bulunan Bağlantıya Git seçeneğini seçin ve aşağıdan fotoğraf seçeneğine dokunun. Ardından indirdiğiniz duvar kağıdını seçip yükleyin. Url Girin kısmını ise boşluk bırakarak geçin. Daha sonra da Yükleye dokunarak işlemi başlatın. Otomatik olarak Safari açılacak ve gelen sayfada simgenizi Ana Ekrana Ekle seçeneği ile ekleyin. İsim olarak sadece nokta koyabilirsiniz.

iphoneda-gizli-klasor-olusturun-1448389292

Şimdi ise [ ] parantezler içinde bulunan boşluğu kopyalayın ve klasör ismi olarak atayın. En son yapmanız gereken işlem ise indirdiğimiz duvar kağıdını ayarlamak. Duvar kağıdını sadece ana ekrana ayarlamanız yeterli olacak. Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra artık oluşturduğunuz klasör görünmez durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu