Ses Kartı Güncelleme Windows 10

Ses Kartı Güncelleme Windows 10

Bilgisayarınızda ses ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız ses kartı güncelleme yaparak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Ses Kartı, bilgisayarın analog veya dijital ses çıkışını bilgisayara bağlanan hoparlör veya amfilere ileten ana parça ve elektronik birimdir.

Bilgisayar içerisinde bazı ses kartları dahili olarak bulunurken, bazılarıysa harici olarak USB aracılığıyla veya slot aracılığıyla takılabilmektedir. Bunlara ek olarak bilgisayarın ana kartı içerisinde de bütünleşik olarak bulunan ses yongaları vardır.

Güncel Ses Kartı yazılımına sahip olmak çökmeleri önler ve donanım ve sistem performansını iyileştirir. Eski ya da bozuk Ses Kartı sürücüleri sistem hataları, çökmelere neden olabilir ve bilgisayar ya da donanımınızın bozulmasına neden olabilir. Üstelik hatalı Ses Kartı sürücülerinin kurulması sorunları çok daha kötü hale getirebilir.

Ses Kartı Güncelleme

1 Öncelikle Bilgisayarım’a sağ tık yapıyor ve Özellikler’e giriyorsunuz.

2 Sol tarafta bulunan Aygıt Yöneticisi’ne tıkladıktan sonra Ses Ayarları’na tıklıyoruz.

3 Aşağıda açılan Hoparlör kımına sağ tık yapıyoruz.

4 Açılan menüden  Sürücü Yazılımını Güncelleştir seçeneğine tıklıyor ve driver’ı internetten ara diyoruz. Bu sırada güncelleme yapılıyor ve bilgisayarı tekrar başlattıktan sonra ses kartınız güncellenmiş oluyor…

Audio Driver Update

 

 

Windows 10 ve çok sayıda cihaz için (örneğin, ağ bağdaştırıcıları, monitör, yazıcı ve ekran kartları) sürücü güncelleştirmeleri, Windows Update aracılığıyla otomatik olarak indirilip yüklenir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.