Tüm zamanların en iyi Mini Dizileri

Tüm zamanların en iyi Mini dizileri listemizde bir solukta oturup izleyeceğiniz, tek sezonluk en iyi mini dizilere yer verdik.

Başarıyla kurgulanmış bir dizi arayan, ancak sezonlarca süren uzun dizilere bağlanmak istemeyenler için yüksek puanlı en iyi yabancı mini dizileri biraraya getirdik.

Aşağıdaki listemizde bulunan yapımlar IMDB puanı 8.0 ve üzeri olup IMDB en iyi mini diziler sıralamasında bulunmaktadır.

Band of Brothers

Tüm zamanların en iyi mini dizileri,en iyi mini diziler,kısa diziler

IMBD Puanı: 9.6

Yönetmen : Tom Hanks,  David Frankel,  Mikael Salomon,  David Nutter,  Richard Loncraine,  Phil Alden Robinson,  David Leland

Oyuncular: Scott Grimes (Donald G. Malarkey) / Damian Lewis (Richard D. Winters) / Ron Livingston (Lewis Nixon) / Shane Taylor (Eugene G. Roe) / Donnie Wahlberg (C. Carwood Lipton) / Peter Youngblood Hills (Darrell C. (Shifty) Powers) / Matthew Leitch (Floyd M. (Tab) Talbert)

Toplam Bölüm Sayısı :  10 Bölüm

6 yıl süren ve insanlık tarihinin en kanlı savaşı olarak ifade edilen 2. Dünya Savaşı’nda 60 milyondan fazla insan hayatını kaybetti.  Dizide 2. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506. Alay’ın 101. Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanmıştır.

Band of Brothers tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanın HBO’da yayınlanan 120 milyon dolar bütçeli ve 10 bölümden oluşan TV uyarlamasıdır.

ABD hava kuvvetlerine bağlı Easy bölüğünün eğitiminden başlayıp, 2. Dünya savaşında yaşanılanları anlatan dizi karakterlerinin savaş bittikten sonra ordudan ayrılmalarına kadar geçen süreci anlatıyor.

Dizi, öncelikle askerlerin temel eğitim aldığı Georgia’daki Toccoa kampından başlamıştır. Devamında ise Normandiya Çıkarması, Market Garden Harekâtı ve Bastogne Savaşı ve Berghof’taki Hitler’in kalesinin ele geçirilmesi sahnelenmiştir.

Dizideki olaylar Ambrose’nin Easy Bölüğü’nden hayatta olanlar ile gerçekleştirdiği bire bir röportajlar ile şekillendirilmiştir. Ayrıca savaş sonrası hayatta kalmayı başaran askerlerin yazdıkları kitaplardan da yararlanılmıştır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu