Android: Wi-Fi Sinyalini Güçlendirmek

Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda Wi-Fi bağlantısı ile yeterince verim alamıyorsanız Android: Wi-Fi Sinyalini Güçlendirmek için neler yapabileceğinizi merak etmişsinizdir. Bu küçük rehberimizde Android’li cihazınızda Wi-Fi sinyalini güçlendirmek için yapabileceklerinize değineceğiz.

Android: Wi-Fi Sinyalini Güçlendirmek

5 GHz Bandına Geçiş

Güncel üst seviye akıllı telefonlarda 2.4 GHz’e ek olarak Wi-Fi 5 GHz desteği mevcut. 5 GHz bandı henüz yaygın olarak kullanılmadığı için spektrumda daha çok boş alan var. 2.4 GHz’de 14 kanal mevcutken 5 GHz’de 20 Mhz aralıklarla 23 kanal bulunmakta. 5 GHz bandında Wi-Fi performansı artıyor. Router’ınız 5 GHz modunu destekliyorsa Android’li akıllı telefonunuzda Settings > Wi-Fi > Advanced > Wi-Fi frequency band yolunu izleyin. “Auto” seçeneğini işaretleyin. Akıllı telefonunuz mümkün olduğunda 5 GHz bandını tercih edecektir.

Android-Wi-Fi-Sinyalini-Güçlendirmek-1

Wi-Fi Sinyalini Takip Edin

Bulunduğunuz yerde Wi-Fi sinyalinin en iyi olduğu alanı tespit etmek için Wi-Fi Signal Booster uygulamasını indirin, “Manual Boost” seçeneğine dokunun, grafikteki kırmızı sinyalin en iyi olduğu an için takipte kalın. Kırmızı çizgi mevcut bağlantı hızını gösterirken sarı çizgi olası en yüksek bağlantı hızını göstermekte. Wi-Fi sinyalini güçlendirmek için “Automatic Improvement” seçeneğine dokunabilirsiniz.

Android-Wi-Fi-Sinyalini-Güçlendirmek-2

Zayıf Bağlantıları Göz Ardı Edin

Android’de yer alan bir seçenek sayesinde akıllı telefonun zayıf Wi-Fi ağlarına bağlanmayı denemesini önleyebilirsiniz. Settings > Wi-Fi menüsüne gidin, menü butonunu kullanın ve “Advanced”a girin. “Avoid poor connections” seçeneğini işaretleyin.

Android-Wi-Fi-Sinyalini-Güçlendirmek-3

DEVAMI —>

1 2Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu